ambasadorja

“S’ka paqe nëse qeveris Hamas”- ambasadorja e Izraelit flet për Euronews Albania

Përplasja mes Izraelit dhe Hamas vijon edhe pse pas armëpushimit te shkurtër u arrit të shkëmbeheshin disa pengje. 75 vjetori i...

Sa shqiptarë janë lënduar apo larguar? Flet ambasadorja shqiptare në Izrael

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe tha në një intervistë për Euronews Albania se situata e sirenave të alarmit është...

Ambasadorja e Izraelit tregon 2 shtetet e fuqishme që qëndrojnë pas Hamasit

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg tha në një intervistë për Euronews Albania se Hamasi nuk ka vepruar i vetëm...

Shqiptarë në luftën e bandave në Greqi? Reagon për Euronews ambasadorja Hajdaraga

Ambasadorja shqiptare në Greqi Luela Hajdaraga u pyet nga Euronews Albania lidhur me masakrën e ndodhur të hënë në Greqi, ku...

Nikolla pret ambasadoren e BE-së me rastin e përfundimit të misionit në Shqipëri

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Ambasadoren e BE-së, Christiane Hohmann, me rastin e përfundimit të misionit të saj në...

Ambasadorja e BE largohet nga Shqipëria 1 vit pas marrje së detyrës

Ambasadorja e BE në Shqipëri Christiane Hohmann do të larohet në fund të korrikut nga Shqipëria. Euronews Albania ju drejtua zyrës së...

Ambasadorja greke: Mungesa e Belerit në bashki, goditje e shtetit të së drejtës

Mungesa e kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë Fredi Beleri në ditën e konstituimit të këshillit bashkiak ka sjellë reagimin e...

Ambasadorja greke viziton Belerin në paraburgim, dosja zyrtarisht në SPAK

Ambasadorja greke në Tiranë, Kostantina Kamitsi, ka mbërritur në ambientet e paraburgimit në Vlorë ku ndodhet fituesi i koalicionit “Bashkë Fitojmë”...

Ambasadorja greke në komisariatin e Vlorës, pritet të takojë avokatin e Belerit

Ambasadorja greke Kostandina Kamici ka mbërritur në qytetin e Vlorë ku pritet të zhvillojë një takim me avokatin e Fredi Belerit,...

Ambasadorja greke takim në Ministrinë e Jashtme, shpreh shqetësimin për Belerin

Ambasadorja greke në Tiranë, Kostandina Kamici, ka zhivilluar këtë të premte një takim në Ministrinë e Jashtme, ku ka shprehur shqetësimin...

Zgjedhjet e 14 majit, ambasadorja e SHBA dhe BE takojnë Celibashin

Ambasadorja e BE, Christiane Hohmann dhe ambasadorja SHBA Yuri Kim zhvilluan të mërkurën një takim në KQZ me komisionerin shtetëror të...

KQZ merr mbështetje për dixhitalizimin nga qeveria zvicerane

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi dhe ambasadorja zvicerane Ruth Huber nënshkruan sot marrëveshjen për përmirësimin e sistemeve dixhitale të Komisionit. "Komisioni...

Ambasadorja e SHBA: Disa shtetas të RMV në listën e zezë të Amerikës

Lufta kundër korrupsionit mbetet në fokus të politikës amerikane ndaj Maqedonisë së Veriut. Në këtë kontekst shihet edhe vizita e paparalajmëruar në...

Kryetarja e Kuvendit pret Ambasadoren e re të Greqisë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti në një taim këtë të mërkurë ambasadoren e re të Greqisë, Konstantina Kamitsi. Nikolla i shprehu...

“Do jem këtu edhe për ca më gjatë”, ambasadorja Kim i përgjigjet qeverisë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim iu përgjigj diskutimit lidhur me mandatin e saj, duke theksuar se do të jetë 'edhe ca...

Ambasadorja Hohnann për portin e Durrësit: Jemi në komunikim me qeverinë

Christiane Hohnann, ambasadore e BE-së në Shqipëri deklaroi se janë në komunikim të vazhdueshëm me qeverinë sa i takon portit të...