Aplikacioni

Aplikacioni “Aktivisti”, Celibashi: Po shqyrtojmë nëse është shkelur Kodi Zgjedhor

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi pati këtë të mërkurë një komunikim me gazetarët, ku ka diskutuar për zgjedhjet...

U kap nga inteligjenca franceze, aplikacioni që zbuloi ku fshihej Leonard Duka

Gazetari Lavdrim Lita zbuloi detaje nga arrsestimi në Belgjikë i Leonard Dukës, rivalit të përbetuar të Ervis Martinaj. I ftuar në emisionin...

Aplikacioni “Aktivisti”, Meta: Krim zgjedhor, po detyrohet administrata për “like”

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka akuzuar Partinë Socialiste se po përdor aplikacionin “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike...

“Përdoret nga CIA”- Kokalari: Çfarë është aplikacioni ku Rama fliste me McGonigal

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, zbuloi gjatë një interviste për emisionin Revieë në Euroneës Albania, se kryeministri Rama dhe...

“Keni fjetur me burra?”- Policia në Egjipt gjurmon online komunitetin LGBT

Në Egjipt, homoseksualiteti është shumë i stigmatizuar dhe ka kohë që pretendohet se policia po gjurmon personat LGBT në internet. BBC shkruan...

Aplikacioni për të miturit, ‘Zoundream’ identifikon motivet e të qarave të fëmijëve

“Zoundream” është një aplikacion i pajisur me Inteligjencën Artificiale që përkthen të qarat e fëmijëve të mitur. Aplikacioni u tregon përdoruesve...