enkelejd alibeaj

Goxhaj: Asnjë nuk e sheh Alibeajn si kryetar të PD-së, përveç KAS-it dhe gjykatës

Avokati Altin Goxhaj thotë se asnjë qytetar nuk e sheh Enkelejd Alibeajn si kryetar të Partisë Demokratike, përveç KAS-it dhe gjykatës. Në...

“Alibeaj është i vetmuar, nuk i ka 61 kandidatë”, Ndoka: I trishtuar që arritëm këtu

I ftuar në Euronews Albania, kreu i PDK Nard Ndoka tha se arsyeja se pse Enkeled Alibeaj ftoi kandidatët e primareve...

Flamur Noka i drejtohet Ramës: Nuk ta fal kurrë përdhunimin që i bëre logos së PD

Deputeti demokrat, Flamur Noka i është drejtuar me një mesazh kryeministrit Rama, të cilin e cilësoi si personin që ka ndikuar...

Avokati: Alibeaj s’donte të regjistrohej, po shkojmë drejt një 6 marsi të dytë

Avokati Përparim Çaça thotë se Enkelejd Alibeaj nuk donte të regjistrohej në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews...

Enkelejd Alibeaj reagon pas vendimit të KAS për regjistrimin e PD në zgjedhje

Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të KAS, ku i dha të drejtën për të regjistruar Partinë Demokratike në zgjedhjet e...

“Shkelje e rëndë”, Alibeaj reagon pasi Berisha-Meta regjistruan koalicionin në KQZ

Enkelejd Alibeaj ka reaguar pasi Sali Berisha dhe Ilir Meta regjistruan koalicionin "Bashkë fitojmë" në KQZ, për zgjedhjet lokale të 14...

Regjistrimi në zgjedhjet e 14 majit, Alibeaj bën ankimin në KAS

Enkelejd Alibeaj ka ankimuar në KAS vendimin e Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, sipas të cilit, Partia Demokratike nuk ka...

Baçi për Alibeajn: Është një turp, i shitur kokë e këmbë te Rama

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi e ka cilësuar një turp të vërtetë Enkelejd Alibeajn dhe se do të mbahet mend...

Si Alibeaj e rrëzoi Berishën? Eksperti ligjor zbardh veprimet që u ndërmorën

Përfaqesuesi ligjor i Partisë Demokratike nga grupimi i Enkelejd Alibeajt, Indrit Sefa thotë se vendimi i Gjykatës së Apelit për vulën...

“Demokratët duhet të jenë më të bashkuar se kurrë”, Alibeaj pas vendimit të Apelit

Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila vendosi që çështja për vulën të kalojë për rigjykim...

Ish-zv.ministri: Alibeaj do nxjerrë kandidatë në bashkitë e mëdha, përfshirë Tiranën

Ish zv.ministri i Brendshëm, Avenir Peka deklaroi se Enkelejd Alibeaj do të nxjerrë kandidatë në bashkitë e mëdha në vend, përfshirë...

EMRI | Alibeaj zbulon kandidatin për Bashkinë e Sarandës

Grupimi i Enkelejd Alibeaj ka prezantuar këtë të shtunë kandidatin që do të garojë për Partinë Demokratike në Bashkinë e Sarandës. Sipas...

“Qetësohuni”, Alibeaj mesazh grupit të Berishës për 3 marsin: E drejta do të fitojë

Enkelejd Alibeaj ka zhvilluar këtë të enjte një takim me disa degë të Partisë Demokratike në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Alibeaj...

Gazetari: Nëse Alibeaj merr vulën e PD-së, rikthehet Basha

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se ka dy opsione në lidhje me çështjen e mbetur pezull në gjykatë, për vulën e Partisë...

“Alibeaj, jo në lartësinë e duhur”, Ferdinand Xhaferaj: S’ka bërë një mbledhje

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferaj thotë se Enkelejd Alibeaj nuk ka qenë në lartësinë e duhur dhe nuk ka bërë...

Komision hetimor për McGonigal, gazetari: Alibeaj, Basha e Berisha nuk hodhën firmën

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha deklaroi se Enkelejd Alibeaj, Lulzim Basha dhe Sali Berisha nuk hodhën firmën e tyre në...