Flamur Noka

Byroja e Kuvendit merr vendimin, mbetet në fuqi përjashtimi për Berishën

Ka përfunduar mbledhja e Byrosë së Kuvendit. Mësohet se pas shqyrtimit të ankimimit të deputetëve të PD, Byroja ka lënë në fuqi...

‘Me vuvuzela dhe bilbila’, Noka tregon videon: Si protestonte PS-ja në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka folur pas mbledhjes së Komisionit të Etikës në Kryesinë e Kuvendit, ku kërkohej përjashtimi...

Haklaj: Ish-ministri i PD-së u takua me Agron Nezën poshtë shtëpisë së Berishës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, deklaroi në studion e Euronews Albania se Sali Berisha po përpiqet që ta shfrytëzojë skandalin...

Deputeti demokrat, Flamur Noka përjashtohet nga seanca plenare

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e cila po zhvillohet në Kuvend. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla...

Lobimi në SHBA/ Cilat parti dhe politikanë shqiptarë kanë shpenzuar më tepër para

Gazetari Ardit Hoxha theksoi se dy partitë që kanë pasur numrin më të lartë të kontratave të lobimit pas vitit 2012...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat...

Kaosi në parlament, PS kërkon përjashtimin e Berishës dhe 5 deputetëve nga Kuvendi

Grupi Parlamentar i PS ditën e sotme i ka paraqitur një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ku kërkojnë marrjen e...

Sulmi ndaj Berishës, Noka-pozitës: Do keni përballje, revolucioni do t’iu fshijë

Deputeti i PD-së Flamur Noka, në seancën plenare të zhvilluar ditën e sotme akuzoi kryeministrin Edi Rama për sulmin ndaj kreut...

Noka: Miqësi e vjetër me Evin, Kokalari: 1 vit kemi që njihemi

Mes aktivistes Evi Kokalari dhe deputetit Flamur Noka, nuk kanë munguar ironitë, ndërsa po flitej për procesin e primareve në emisionin...

“Në listat e PD kishte socialistë”, Prençi debat me Flamur Nokën

Kandidati i primareve të Partisë Demokratike në Kamëz Shemsi Prençi është përplasur me deputetin demokrat Flamur Noka. I ftuar në emisionin “Review”...

Noka kritikon qeverinë: Rama hartoi buxhetin e gomoneve për shpopullimin e vendit

Deputeti demokrat Flamur Noka, ka shprehur kritika për miratimin e procedurës së përshpejtuar për Portin e Durrësit. Nga foltorja e Kuvendit, Noka...

“Keni sjell kriminel”, debate në Komisionin e Sigurisë, opozita braktis mbledhjen

Prezenca e kreut të Agjencisë së Mbikëqyrjes policore Ardi Veliu në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë ka shkaktuar debate, duke bërë...

Bardhi: Flamur Noka mik me oligarkun e madh, ja pse nuk flet

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se Flamur Noka mund të ketë vetë lidhje me...

Noka: Laer Kurti u vra nga shteti, nuk kishte probleme me ligjin

Deputeti i PD-së, Flamur Noka u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se 32-vjeçari Laer Kurti humbi jetën pasi u...

Vrasja në Klos, PD: Policia në dijeni të konfliktit, nuk mori asnjë masë

Partia Demokratike ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Klos, ku mbetën të vrarë Lir dhe Kenard Shira,...

Noka: Si nisëm të dyshojmë për Bashën pas fotos 26 mijë dollarëshe me Trump

Deputeti i PD-së Flamur Noka, teksa ka folur për financimet ruse, tregoi dhe se si nisën të dyshonin për Lulzim Bashën...