pergjime

Mitsotakis për skandalin e përgjimeve: Të rinovohet shërbimi sekret grek

Skandali i përgjimeve po trondit qeverinë greke të drejtuar nga Kiriakos Mitsotakis. Dy ditë më parë dhanë dorëheqjen drejtori i Shërbimit...

SPAK 500 mijë euro për përgjimet, lidhet kontrata 2-vjeçare

500 mijë euro do të harxhojë Prokuroria e Posaçme në dy vite për sistemin e mirëmbajtjes së përgjimeve. Kontrata është për një...

550 mijë euro për përgjime, shpallet kompania fituese

Rreth 550 mijë euro do të harxhojë prokuroria e përgjithshme për mirëmbajtjen e sistemit të përgjimit për tre vitet e ardhshme. Fitues...

Zbardhen përgjimet e Elsa Lilës: Nëse kapet banda duhet burg i ri në Romë

Mediat italiane kanë zbardhur përgjimet e bandës së trafikut të drogës, nga ku u arrestua dhe Elsa Lila. Lila i sugjeron anëtarëve...

Si nisi përballja me drejtësinë e Saimir Tahirit

Saimir Tahiri u zgjodh deputet për herë të parë në vitin 2009, por zgjedhjet u humbën nga PS. Pas fitores së zgjedhjeve...