Përplasje

Përplasjet Kinë-Tajvan, si nisën tensionet mes ishullit të vetëqeverisur dhe Pekinit

Tensionet midis Kinës dhe Shteteve të Bashkuara u rritën për shkak të vizitës në Tajvan të kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve,...

Lëndohet një polic dhe një tifoz gjatë përplasjeve, 25 të shoqëruar

25 persona janë shoqëruar në polici, pas përplasjeve në stadiumin "Air Albania" mes tifozëve të skuadrës boshnjake Zrinjeski Mostar dhe efektivëve. Sipas...

VIDEO | Tifozët boshnjakë përplasen me policinë jashtë stadiumit “Air Albania”

Tifozët boshnjakë të skuadrës Zrinjski Mostari janë përplasur me forcat e policisë jashtë stadiumit "Air Albania", pas përfundimit të ndeshjes me...

Shkon në 3 numri i shqiptarëve të vrarë nga ‘Far West-i’ në Athinë

Ka ndërruar jetë edhe shtetasi tjetër shqiptar i përfshirë në përplasjen me armë zjarri të një nate më parë në Athinë. Mediat...

Tensione në Kuvendin e Kosovës

Është tensionuar situata në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës. Ndërsa, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, së bashku me deputetët...

Tensione tek 5 Maji, banorët përplasen me policinë për shembjen e banesave

Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm banorët e zonës së 5 majit në Tiranë krijuan një kordon në...

Deklaruan parandalimin e ngjarjes kriminale, përgënjeshtrohet policia

Komisariati nr. 1 raportoi të enjten se parandaluan një ngjarje kriminale. Dy të rinj shkuan mëngjesin e të mërkurës në një...

Debate për përfaqësuesen e Spanjës në Eurovision

Publiku dhe juria janë përplasur për përfaqësuesen e Spanjës në Eurovision. Gjithçka nisi në Benidorm Fest ku këngëtarja Chanel fitoi me këngën...

Kush është dhunuesi në protestën e 8 janarit sipas Andi Bushatit

Shqiptarët bëjnë përgjegjës Berishën për përplasjen e dhunshme në selinë e PD-së midis demokratëve, gjatë protestës së 8 janarit. Por për analistin...

Si nisi përplasja Duka – Veliaj?

Zgjedhjet e 2 Marsit për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë nxitur përplasje të forta mes presidentit aktual të FSHF,...