ps

Balla akuzon PD-në si anti-amerikane pas zgjedhjes së Berishës në krye

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla akuzoi Partinë Demokratike se është anti-amerikane, nisur nga fitorja e Sali Berishës...

Digjet raundi i dytë për presidentin, asnjë emër në Kuvend

Në kuvend nuk është dorëzuar asnjë emër për presidentin e ri. Në orën 16:00 ka përfunduar afati i vendosur nga konferenca...

Balla: I qëndrojmë marrëveshjes, PD të depozitojë kandidaturat deri të dielën

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i është përgjigjur Enkelejd Alibeajt, pasi ky i fundit deklaroi më herët...

Alibeaj: PS-ja u tërhoq nga marrëveshja për presidentin, nuk pranon konsensusin

"Partia Socialiste u tërhoq nga marrëveshja për të pasur një president konsensual, i cili duhet të jetë mbi palët." Kështu deklaroi kreu...

Debati për presidentin, Berisha: Nuk përfshihemi në parodi

8 emrat e propozuar nga grupi parlamentar i PD për president Sali Berisha nuk pranon as t’i diskutojë, pasi sipas tij...

Dështojnë negociatat PD-PS për zgjedhjen e presidentit të ri

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike nuk do të mblidhet pasditen e së premtes në selinë blu, ashtu siç ishte planifikuar. Lajmi është...

Baton Haxhiu: Asnjë emër i opozitës për President s’merr konsensus nga PS

Analisti Baton Haxhiu shprehet se emrat e propozuar nga opozita për President nuk mund të marrin konsensusin e Partisë Socialiste. “Konsideroj se...

4 hapat për një president konsensual mes PS-PD

Pas disa raundeve diskutimesh mes PD dhe PS lidhur me procedurat e zgjedhjes së presidentit të ri në mënyrë konsesuale, dje...

‘Non-grata konfirmon destabilizimin’, Balla reagon ndaj Berishës për rezolutën

Deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha për vendimin e Kuvendit për rezolutën e Srebenicës, Taulant Balla i quan djallëzore. Nëpërmjet një postimi në...

PS ende pa një emër për presidentin e ri

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla pas takimit me Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun të premten, u shpreh se...

Figura dhe kryebashkiakë të PS-së do të kallëzohen në SPAK, paralajmëron Rama

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se do të ketë kallëzime penale në SPAK për figura të Partisë Socialiste dhe kryebashkiakë të...

Ish-truproja i Tahiri mohon akuzat: Me ‘të penduarin’ u njoha në fushatën e PS

Ish-truproja i Saimir Tahirit, i ekstraduar një ditë më parë nga Gjermania është lënë në burg nga Gjykata për Korrupsionin dhe...

Rama: SPAK po bën mumjen për dosjet e skandaleve shtetërore

Kryeministri Edi Rama në një reagim në Twitter u është përgjigjur akuzave të opozitës se me deklaratat gjatë Asamblesë së PS-së,...

Gara për krerët e rinj të degëve, Rama: Na duhet një profil i ri politik

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Asamblenë Kombëtare të PS, tha se drejtuesit e rinj të partisë në 61...

Socialistët mbledhin Asamblenë Kombëtare

Ka nisur mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Sekretari i përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri në fjalë hapëse të Asamblesë tha...

Nano për president? Gjiknuri: Asnjë figurë me kontribut s’përjashtohet

Çdo figurë me kontribut në Partinë Socialiste, që nuk është pjesë e grupit parlamentar apo pjesë e politikës aktive me ambicie...