vlorë

Makina përplaset me motorin, dy të plagosur rëndë në Vlorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Vlorë, ku kanë mbetur të plagosur rëndë dy të rinj që...

Zjarr në Cerkovinë të Vlorës, rrezikohen ullinj dhe pemë frutore

Një zjarr i madh ka përfshirë fshatin Cerkovinë, në Vlorë. Si pasojë e flakëve rrezikohen të digjen ullinj dhe pemë frutore. Forcat zjarrfikëse...

“I zunë privatët”, ankohen qytetarët për hapësirat në plazh: S’kemi ku shkojmë

Vlora ka 328 parcela plazhi, por vetëm 18 prej tyre janë publike dhe mund të frekuentohen pa paguar nga qytetarët. Bizneset kanë...

VIDEO | Trafik i rënduar në Vlorë, më problematike rruga ‘Transballkanike’

Kjo fundjavë e parë e korrikut ka rikthyer sërish trafikun e rënduar në rrugët e qytetit të Vlorës. Të gjithë drejt bregdetit...

Rriten me 30% çmimet për pushuesit në Vlorë, të paktë turistët e huaj

Në Vlorë duket se sezoni veror nuk ka nisur ende, pasi vihet re një fluks i paktë i turistëve vendas dhe...

9 qendra shëndetësore për sezonin turistik në Vlorë, mungojnë vrojtuesit

Me nisjen e sezonit turistik në qarkun e Vlorës janë hapur nëntë qendra shëndetësore me shërbim 24 orë për t’i ardhur...

Punonjësi i Ujësjellësit bie nga Mali i Çikës në Vlorë

Mëngjesin e sotëm një punonjës i Ujësjellësit në Bashkinë Himarë ka rënë nga lartësia në Malin e Çikës në Vlorë. Policia bën...

Dita e dhjetë e bojkotit të avokatëve kundër hartës së re gjyqësore

Sot është dita e dhjetë e bojkotit të avokatëve në qarkun e Korçës, të cilët janë pozicionuar kundër hartës së re...

Fundjava sjell radhë kilometrike automjetesh në Vlorë

Fundjava ka sjellë trafik të rënduar në Vlorë që prej orëve të para të ditës. Zona e rrethit të Skelës e deri...

Aksident me vdekje në Vlorë

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor...

2 ditë pa shërbim zyrat e Aleat në Vlorë, shkak një debi e papaguar

Prej dy ditësh në zyrat e Aleat në Vlorë nuk ofrohet shërbim për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Qytetarët shprehen se...

Fundoset jahti në Zvërnec, shpëtohen 4 italianë

Katër turistë italianë kanë shpëtuar mrekullisht këtë të martë në plazhin e Zvërnecit në Vlorë. Jahti, i gjatë 11 metra, me të...

Dy kampionë bote në Kickbox në Vlorë, Ilda Lelo dhe Edi Shehaj

Në pallatin e sportit në Vlorë, “Night of the Champions” ka dhuruar emocione të shumta mes garimit në Kickbox të një...

Zhvillohet gara me 200 vrapues në Vlorë

Për herë të parë, dhe me qëllim për tu kthyer në traditë, iniciativa e klubit të shumë sporteve Falmurtarit, ka sjellë...

“Aulona Interfolk Festival” në Vlorë, interpretojnë 14 grupe nga 7 shtete

Edicioni i 14-të i “Aulona Interfolk Festival”, në Vlorë, solli një atmosferë ku mbizotëronte folklori. Këtë vit 14 grupe nga 7 shtete...

Shpërthen një makinë në Vlorë, vetëm dëme materiale

Një makinë tip “Audi" ka shpërthyer në lagjen “Pavarësia” në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:55 të së hënës dhe lënda...