vmro-dpmne

Talat Xhaferi hedh poshtë kërkesën e VMRO-DPMNE për mbajtjen e referendumit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi hodhi poshtë nismën e partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE-së për organizimin e një...

Referendumi kundër Bullgarisë, VMRO-DPMNE dorëzon kërkesën në Kuvend

VMRO-DPMNE zyrtarisht dorëzoi në Parlament iniciativën për nisje të Referendumit kundër Marrëveshjes për Fqinjësi të Mirë me Bullgarinë. Sipas Kushtetutës së Maqedonisë...

VMRO-ja zyrtarizon nismën për referendum kundër marrëveshjes me Bullgarinë

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka njoftuar të martën fillimin e procedurës për organizimin e referendumit të detyrueshëm me qëllim të anulimit...

Mickoski: Parlamenti të pranojë nismën për referendum kundër propozimit francez

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i bën thirrje Parlamentit që të pranojë nismën për referendum kundër propozimit francez. Pas vendimit të komitetit...

VMRO-DPMNE kundër propozimit francez, Mickovski: Mos bini pre e presioneve

Lideri i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickovski u bëri thirrje deputetëve të saj dhe të pushtetit që të mos votojnë perfundimet lidhur...

Dënohet sërish me burg Gruevski, konfiskohet selia e VMRO-DPMNE

Gjykata Penale e Shkupit vendosi që të konfiskojë selinë e partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE dhe 30 selitë e tjera gjithandej Maqedonisë...

Ligji për qeverinë teknike përplas partitë në RMV

Mazhoranca në Maqedoninë e Veriut ka refuzuar propozimin e opozitës për heqjen e Qeverisë teknike 100 ditë para zgjedhjeve parlamentare. Ligji aktual...