English

Tërmeti në Turqi, alpinisti: Një vajzë 10-vjeçare, i vetmi rast që munda të shpëtoja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Alpinisti nga Maqedonia e Veriut, Nadir Murseli ka shkuar me ekipin e tij në Turqi për të marrë pjesë në operacionet e kërkim shpëtimit për personat që ndodhen nën rrënoja në ndërtesat e shembura.

- Advertisement -

Në emisionin  “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai u shpreh se u bë e mundur nxjerrja e një vajze 10-vjeçare nga rrënojat dhe tanimë ajo ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

“Kemi shpëtuar një vajzë 10-vjeçare. 7 ditë pasi ndodhej nën rrënoja, ne mundëm qa ta nxirrnim jashtë. Ishte një ditë mjaft e lumtur për ne dhe për gjithë ekipin e shpëtimit. Një mrekulli.

Ajo ndodhet në një gjendje të mirë shëndetësore në spital. Jemi mjaft të lumtur për të. Na vjen keq, por ky ishte i vetmi rast ku kemi mundur të shpëtojmë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×