English

Zjarret në Greqi| Ambasada shqiptare: Kush do ndihmë, të telefonojë këto numra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasada shqiptare në Athinë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm nisur nga situata e zjarreve që prej ditësh ka përfshirë Greqinë.

- Advertisement -

Në njoftimin për mediat ambasada ka shpërndarë disa numra, që kushdo të ketë nevojë për ndihmë mund të telefonojë.

Njoftimi:

Në vijim të ndjekjes së situatës emergjente të zjarreve në rajone të ndryshme të Greqisë, Ambasada e RSH-së në Athinë njofton se qytetarët që ndodhen në zonat e prekura nga zjarri, të cilët kanë nevojë për ndihmë, mund të kontaktojnë:

Drejtpërdrejt me Sekretarinë e Përgjithshme të Ministrisë së Krizave Klimatike dhe Mbrojtjes Civile 🇬🇷, në numrat e telefonit

0030-213 1510903

0030-213 1510953;

Njësinë e Menaxhimit të Krizave të Ministrisë së Punëve të Jashtme 🇬🇷 që është aktivizuar për shkak të zjarrit, e cila ka vënë në dispozicion të shtetasve të huaj që kanë nevojë për ndihmë numrat e kontaktit

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?