45-vjeçarja kërkon drejtësi: Pedofilët si vëllai im meritojnë dënim kapital

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në emisionin “Goodmorning Albanians”, në Euronews, u publikua rasti i dhunimit seksual të një 45-vjeçareje nga vëllai, gjatë kohës që ajo ka qenë fëmijë.

Melissa Sloan, 45 vjeç, nga Powys, Uellsi i Jugut, zbuloi i  pedofil ka abuzuar jo vetëm me të, por dhe me fëmijë të tjerë.

Ajo kërkoi që persona të tillë të marrin dënim kapital me vdekje pasi nuk meritojnë të jetojnë më për dhimbjen që kanë shkaktuar.

- Advertisement -

“Nuk mund ta kthesh mbrapsht atë që ai i ka bërë fëmijëve, ata do të vuajnë gjithë pjesën tjetër të jetës për atë që i ka bërë ai. Ai nuk duhet të ketë të drejtë as të jetoj, ndaj duhet të dënohet me elektroshok. Nuk duhet të flas asnjë njeri për të, në mendjen time ai ka vdekur, nuk jeton më.

Njerëz të tillë nuk kanë vend në planet, por sistemi i drejtësisë thotë që duhet të bëjnë dënim të përjetshëm. Por 21 vite nuk mjaftojnë që të dëmshpërblejë atë që i ka bërë fëmijëve”, tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

TË FUNDIT

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë

Është arrestuar ditën e sotme sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se arrestimi i zyrtares...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×