English

Artisti i rrugës: Nënë Tereza, Çelentano e Çaplin blihen më shumë, edhe nga deputetë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artisti Artur Bushi, i cili prej 12 vitesh shet pikturat e tij në rrugët e Tiranës, tregoi në emisionin Real People në Euronews Albania se gjithnjë ka dashur të bëjë gjëra të veçanta, prandaj ka përzgjedhur copa parketi për të pikturuar.

- Advertisement -

Ai tregon se nisi ta bëjë këtë punë si eksperiment, por rezultoi e suksesshme në një kohë kur shumë njerëz e mbajtën me fjalë boshe e nuk i ofruan një punë tjetër, duke nxjerrë moshën e tij si justifikim.

Më tej ai tregoi se pikturat e tij blihen dhe nga deputetë, ndërsa tregoi dhe preferencat e qytetarëve për artin.

“Pikturat fillojnë nga 25-30 euro. Shqiptarët blejnë më shumë se të huajt. Preferencat janë nga më të ndryshmet por them se shqiptarët i kanë rritur më shumë preferencat.  Më përpara donim artin klasik. Tani më shumë blenë “Nënë Terezën”, “Çelentanon”, “Çarli Çaplin”, që është një nga më të shiturit.  Shqiptarët janë fansat e tij. Shes në Tiranë e në Durrës. Blejnë deputetët e nëpunësit”, – tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?