Mbi 35 mijë dollarë gjobë, mesfushori drejtonte makinën i dehur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesfushori i Newcastle, Joelinton është gjobitur me më pak se një javë pagë, pasi pranoi se drejtonte makinën në gjendje të dehur.

26-vjeçari u ndalua nga policia ndërsa dështoi në testin e alkolit, i cili tregoi se ai kishte 43 mg alkool për 100 ml frymëmarrje, kur kufiri ligjor është 35 mg.

Gjykatësi, Paul Currer e gjobiti atë me 29 mijë sterlina (35 950 dollarë) dhe e ndaloi të drejtonte makinën për 12 muaj, të cilat do të reduktohen në nëntë muaj nëse ai përfundon një kurs rehabilitimi.

- Advertisement -

Gjykatësi llogariti gjobën bazuar në dokumentet që tregojnë se paga e tij javore ishte 43 mijë sterlina, shkruan KosovaPress.

Lojtari gjithashtu duhet të paguajë një kosto shtesë prej 2 mijë sterlinash.

Prokurorja Jonathan Stirland deklaroi se ”oficerët vunë re mjetin e tij me shpejtësi të madhe pranë fushës së futbollit dhe i kërkuan shoferit të ndalonte”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrau të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Vrau të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin. vijon...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...

TË FUNDIT

Vrau të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Vrau të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin. vijon...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...

Tabaku takime në Maqedoninë e Veriut për çështjen e integrimit të rajonit

Kryetarja e Komisionit të Çështjeve Europian, Jorida Tabaku, ishte në një vizitë në Maqrdoninë e Veriut për të marrë pjesë në takimin e parë...

Deputetja britanike në mbrojtje të Kosovës, kritika SHBA-BE: Po të na ndodhte ne…

Deputetja britanike Alicia Kearns, mbajti një fjalim mbështetës ndaj Kosovës në debatin e zhvilluar në parlamentin britanik mbi situatën në Veri. Kearns, e cila është...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×