Ministrja e Turizmit: Së shpejti do të hiqen vizat me Japoninë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se së shpejti do të hiqen vizat me Japoninë.

Ajo shtoi se Shqipëria është në hartën turistike të Japonisë.

“Më lejoni t’ju konfirmoj që takimi dypalësh në nivelin e dy kryeministrave, po ashtu dhe në nivelin e delegacionit ishte një takim i shkëlqyer që zgjati dhe që pati një thellësi komunikimi dhe intensiteti argumentesh, prej të cilës unë besoj do të kemi rezultate shumë të mira në bashkëpunimin jo thjesht turistik, por sidomos në bashkëpunimin ekonomik që na intereson më shumë,” – deklaroi Kumbaro.

- Advertisement -

Ministrja theksoi se kryeministri japonez konfirmoi gjatë takimit se ka planifikuar caktimin e një ambasadori të dedikuar për Ballkanin Perëndimor dhe është hera e parë që ndodh diçka e tillë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

1 qershori, dhjetëra aktivitete nga bashkitë në juglindje për festën e fëmijëve 

Me dhjetëra aktivitete për fëmijët janë mbajtur në juglindje të vendit në këtë 1 Qershor. Ka qenë bashkia e Korçës e cila në një event...

Vuçiç takohet me Macron në Moldavi, çfarë diskutuan

Gjatë samitit që mbahet në Moldavi, presidenti serb Vuçiç u takua me presidentin Macron me të cilin diskutoi për situatën në veri të Kosovës. “Shpreha...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

TË FUNDIT

1 qershori, dhjetëra aktivitete nga bashkitë në juglindje për festën e fëmijëve 

Me dhjetëra aktivitete për fëmijët janë mbajtur në juglindje të vendit në këtë 1 Qershor. Ka qenë bashkia e Korçës e cila në një event...

Vuçiç takohet me Macron në Moldavi, çfarë diskutuan

Gjatë samitit që mbahet në Moldavi, presidenti serb Vuçiç u takua me presidentin Macron me të cilin diskutoi për situatën në veri të Kosovës. “Shpreha...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

Konflikti në veri të Kosovës, Blinken bën thirrjen e fortë nga samiti i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bëri sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri...

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×