‘Nuk biseduam me aleatët’, Luçiano Boçi zbulon skenarin e protestës së 6 dhjetorit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se kjo forcë politike nuk ka biseduar me aleatët, në lidhje me protestën që pritet të zhvillohet më 6 dhjetor.

Në një intervistë për Euronews Albania, Boçi u shpreh se për një protestë që do të zhvillohet për problemet e qytetarëve, nuk është e nevojshme të bëhet konsultim për datën apo formën sesi do të bëhet.

Ndër të tjera, Boçi u shpreh se nuk pretendohet që në protestë, të hyhet brenda perimetrit të sigurisë.

- Advertisement -

“Nuk ka mungesë. Ka një sinqeritet komunikues në këtë rast. Kur akuzohesh për organizim politik, atëherë fillon bën marëveshje me aleatët, thërret aleatët. Kur konsideron që protesta është qytetare, ti bën thirrjet si forcë politike dhe konsiderohet si një forcë opozitare. Nuk di që ka konsultime për datën dhe për formatin e protestës. Në këtë rast, besoj se mjafton vërtetësia që unë përcjell. Kur thirrja është për qytetarët, çdo reagim, nuk do të thotë që do të jetë brenda kostumit politik.

Në momentin që ti ke arsye si qytetar për thirrjen dhe qënien në protestë, besoj se nuk ka asnjë lloj pengese marrëveshjeje, formalizimi, sepse ne e kemi deklaruar, është stinë protestash. Ne nuk kemi pretenduar që të hyjmë në perimetrin e sigurisë, është një përgjigje paksa hileqare, ndërton këtë lloj imazhi sikur ne duam të hyjmë në perimetrin e sigurisë. Kemi kërkuar protestë në bulevard. Perimetri i sigurisë vendoset edhe nga reagimi qytetar, nuk mund të bëhet fakt i kryer”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kapën duke marrë ryshfet, lihen në burg 2 efektivët e “Shqiponjave”

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 2 efektivët e "Shqiponjave" Andi Çelmeta dhe Hashim Xhixha të akuzuar për korrupsion. Njëherësh, me kërkesë të Prokurorisë...

Sherr për shezlongët mes biznesmenëve, goditet me sende të forta 64-vjeçari

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Ministri i Jashtëm grek takon Xhaçkën, kërkon lirimin e Belerit dhe Kokaveshit

Ministri i Jashtëm grek Vasilis Kaskarelis ka takuar homologen Olta Xhaçka në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në...

TË FUNDIT

U kapën duke marrë ryshfet, lihen në burg 2 efektivët e “Shqiponjave”

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 2 efektivët e "Shqiponjave" Andi Çelmeta dhe Hashim Xhixha të akuzuar për korrupsion. Njëherësh, me kërkesë të Prokurorisë...

Sherr për shezlongët mes biznesmenëve, goditet me sende të forta 64-vjeçari

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Ministri i Jashtëm grek takon Xhaçkën, kërkon lirimin e Belerit dhe Kokaveshit

Ministri i Jashtëm grek Vasilis Kaskarelis ka takuar homologen Olta Xhaçka në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në...

Apeli i GJKKO lë në burg Fredi Belerin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Fredi Belerin, ndërsa ka vendosur detyrim paraqitjeje për Pandeli...

EMRI| Arrestohet në Shkodër 47-vjeçari i dënuar me 14 vjet burg për drogë në Itali

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 47-vjeçar të dënuar në shtetit italian për prodhim dhe shitje narkotikësh. Armand Dani (Isaj), 47 vjeç, banues...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×