“S’është punë qokash”, Elezi: S’kam gjë me shokun Dajti, por me qëndrimet e Nokës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Ibsen Elezi i është drejtuar me një kërkesë Sali Berishës për përjashtimin e Flamur Nokës.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai sqaroi se nuk e ka pasur problemin me Marko Dajtin, apo pse Noka firmosi për kandidaturën e tij, por me qëndrimet politike të Flamur Nokës.

“E para punës unë nuk kam asgjë me shokun Dajti sepse po kandidon dhe është e drejta e vet. Ne për atë punë e kemi kërkuar demokracinë dhe unë jam partizan i asaj që duhet të garojnë sa më shumë njerëz. Pikërisht kjo ka qenë arsyeja që kandidova përballë Berishës.

- Advertisement -

E dyta, nuk është se kam qenë kundra firmosjes së një dokumenti sepse banalizohet çështja nëse thuhet kështu, por që të firmosësh një dokument ku vetëdeklaron që je përfaqësues i asaj partie, i Frontit të Majtë, kjo ka të bëjë me qëndrimin politik të zotit Noka,” – sqaroi Elezi.

Në këto kushte, ish-kandidati për kryedemokrat tha se politika nuk mund të lidhet me qokat personale apo familjare, e ndaj nuk bie dakord.

Ndiqni intervistën e plotë duke klikuar këtu: 

 

LEXONI GJITHSHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. “Misioni...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

TË FUNDIT

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. “Misioni...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×