“Skemë e pisët e Bashës”, Gëzim Saliu: Partia nuk drejtohet me autorizim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Gëzim Saliu e ka quajtur vendimin e KQZ-së për të njohur si kryetar të Partisë Demokratike si një skenar të parapërgatitur nga zoti Basha dhe grupimi i tij për të mos lejuar Sali Berishën që të merrte kryesinë e Partisë Demokraitke.

I Ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania, ai e ka cilësuar të gjithë këtë si një skemë morlaisht të pistë të Bashës.

Gëzim Saliut shton se tashmë kjo skemë e është kthyer në një “boomerang” për vetë Bashën dhe për grupin e tij, pasi partia nuk mund të drejtohet me një anë të një autorizmi.

- Advertisement -

“Shikoj një mosdakordësi mes palëve dhe një parregullsi në proces. Sa i përket çështjes morale dhe mënyrës së si është shkruajtur gjitha kjo më duket shumë e pistë dhe krijon dyshime të mëdha se që një vit më parë është pritur ky vendim i Apelit për të arritur deri këtu që zoti Basha të riaktivizohej.

Zoti Basha ka bërë edhe skemën shkrirje, ngrirje brenda partisë, është një skemë që zoti Basha e përdor shpesh. Aktualisht e kanë gjetur si skemë autorizimin. Më duket krejt qesharake, mënyrë absurde e të vepruarit. Në një parti duhet të sundojë vota, duhet të sundojë anëtarësia e partisë dhe duhet të sundojë ajo që ka vlerë, demokracia e brendshme e partisë”, tha për Euronews Albania Gëzim Saliu.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

TË FUNDIT

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×