2023

FOTO | Korça feston Vitin e Ri 2023

Qyteti i Korçës ka pritur me entuziazëm Vitin e Ri 2023. Qindra qytetarë dolën në sheshin kryesor të qytetit, për festuar momentin...

Viti 2023 ‘troket’ në Shqipëri, spektakël fishekzjarresh në sheshin “Skënderbej”

Viti i Ri 2023 ka mbërritur edhe në Shqipëri. Të shumtë ishin qytetarët në Tiranë që kishin vendosur që çastin e...

Çfarë dëshirojnë nga viti i ardhshëm? Pritshmëritë e shqiptarëve për 2023-shin

Shqiptarët presin nga 2023 më shumë të ardhura. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania se çfarë duan më shumë në...

Ilir Meta: 2023-shi do të sjellë ndryshimin në vend

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se viti 2023 do të sjellë ndryshimin në vend. Përmes një postimi në rrjetet...

Rama: Në 6 mujorin e dytë të 2023-shit, paga minimale do jetë 38 mijë lekë

Paga minimale pritet të rritet në 38 mijë lekë gjatë vitit të ardhshëm. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama...

Buxheti i KQZ për vitin 2023, opozita shqetësim për sigurinë kibernetike

Gjatë diskutimeve për buxhetin vjetor të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin 2023, maxhoranca dhe opozita kishin shqetësime të ndryshme. Për socialistin,...

Pagat që rriten në 2023, mësuesit e mjekët mbi 5500 shtesë

Një pjesë e administratës do të marrë rroga më të larta vitin e ardhshëm. Sipas planfikimit, rritja 7% do të shkojë...

Vendi që pritet të mbipopullohet në vitin 2023

India pritet të bëhet vendi më i populluar në botë vitin e ardhshëm, me 1.4 miliardë banorë, duke kaluar Kinën, sipas...

Kina heq dorë nga organizimi i Kupës së Azisë 2023 për shkak të COVID-it

Vala e re e Covid-19 në Kinë, ka detyruar vendin aziatik që të heqë dorë nga organizimi i Kupës së Azisë...

UEFA vendos se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Konferencës në vitin 2023

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka përzgjedhur stadiumin “Eden Arena” në Pragë, për të zhvilluar finalen e ardhshme...