aktorja

Ish-deputetja që fitoi 2 herë e çmimin Oskar, ndahet nga jeta në moshën 87-vjeçare

Aktorja Glenda Jackson e cila mbahet mend si aktorja që fitoi dy herë çmimin Oskar dhe po ashtu si deputetja e...

“Të kesh turp, je dhe nënë”- Aktorja sulmohet ashpër për veshjen në festën e Oscar

Veshja e aktores Ciara Princess, në festën e organizuar nga Vanity Fair pas ceremonisë së Oscarit, ka shkaktuar një numër të madh reagimesh në...

E trishtë/ Gjendet e pajetë në rrënoja aktorja e njohur e serialeve turke dhe e bija

Tërmeti 7.8 ballë që goditi Turqinë më 6 shkurt i ka marrë jetën atores së njohur të serialeve turke Emel Atıcı...

Shuhet aktorja Kirstie Alley, vuante nga kanceri

Aktorja Kirstie Alley, e njohur për komeditë "Cheers" apo "Look who's talking", është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare, pasi vuante...

Kërcënohet aktorja që publikoi videon e dhunimit të të moshuarës në azil

Aktorja dhe aktivistja Kaltrinë Zeneli thotë se është kërcënuar pasi publikoi videon ku shihej se një infermiere godiste një grua në...

Festivali i Filmit në Venecia, aktorja Catherine Deneuve merr ‘Luanin e Artë’

Aktorja dhe prezantuesja spanjolle, Rocìo Munoz Morales, së bashku me kolegen Julianne Moore, hapi Festivalin e Kinemasë së Venecias. Ikona e kinemasë...

Një aktore ukrainase në Korçë, mesazh kundër luftës në Festivalin e monodramës

Aktorja ukrainase Marina Ivashchenko ndodhet në juglindje, pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Monodramës. Ajo tregon se do të sjellë në skenë një...