aldo bumci

Bumçi për Ramën: Ndoqi një projekt ku nuk ishte Kosova dhe anti- BE

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aldo Bumçi komentoi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë ditën e djeshme të kryesuar nga kreu i qeverisë...

A është i rrezikuar Shkëlzeni nga “Gërdeci”? Përgjigjet Berisha

Shkëlzen Berisha është thirrur në SPAK për një shënim të falsifikuar të Aldo Bumçit. Kështu deklaroi në “Now me Erla Mëhillin”,...

Aldo Bumçi: 3 bashkitë e mëdha që PD-ja do t’i fitojë me siguri

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi thotë se Partia Demokratike nuk do ta humbasë bashkinë e Shkodrës në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në...

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, PD bën denoncimin e fortë

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi thotë se SHBA-të janë vënë në lëvizje nga korrupsioni, duke iu referuar skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së,...

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Bumçi shpjegon hetimet: Ç’do të ndodhë

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi deklaroi se sipas vendimit të jurisë së madhe në SHBA, është kërkuar që ish-zyrtarit të FBI-së, Charles...

PD me dy kandidatë në zgjedhje? Bumçi: Bashkimi është i mundur deri në maj

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aldo Bumçi shprehet besimplotë se bashkimi i demokratëve dhe dalja me një kandidat të përbashkët...

Aldo Bumçi paraqitet në SPAK për çështjen e Gërdecit

Aldo Bumçi është paraqitur mëngjesin e sotëm në SPAK për çështjen e Gërdecit. Mësohet se Bumçi do të pyetet si person që...

Bumçi: Kandidatët për deputetë do zgjidhen me votë nga demokratët

Politikani Aldo Bumçi tha në një intervistë për Euronews Albania se procesi i primareve ishte një  zhvillim tejet pozitiv në Shqipëri. Ai...

Bumçi zbulon si do të jetë protesta më 6 dhjetor

Politikani Aldo Bumçi ka dhënë detaje në lidhje me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor në Tiranë, datë e...

Aldo Bumçi: Protesta ka qëllim t’i tregojë BE problemet e Shqipërisë

Politikani Aldo Bumçi është shprehur se protesta që do të zhvillohet më 6 dhjetor ka për qëllim që t’i tregojë BE-së...

‘Të largojmë sulltanin Rama’. Bumçi flet para protestës: I frikësohet protestuesve

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aldo Bumçi  u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama i...

“E ardhme e zymtë në PD”, Patozi: Opozita të gjejë zgjidhjen për një kandidat

Situata e Partisë Demokratike dhe zgjedhjet lokale kanë qenë temë diskutimi në studion e Euronews Albania. Ish-deputeti Astrit Patozi është shprehur se...

“Ky regjim po na përçan”, Bumçi bën përgjegjës Ramën për situatën në seli

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aldo Bumçi ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama, për situatën që është krijuar në selinë...

Bumçi: Çfarë mund të bëjë BE që vendet kandidate të jenë pjesë e saj

Ish-ministri i jashtëm Aldo Bumçi tha se Bashkimi Evropian mund të përshpejtojë proceset që vendet kandidate të bëhen pjesë e saj. Në...

Bumçi: Raporti i BE-së kambanë alarmi, shqiptarët të ngrihen në protesta

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aldo Bumçi deklaroi se raporti i Bashkimit Europian për Shqipërinë është një kambanë e fortë...

Bumçi: PD u ringrit nga një projekt për ta shkatërruar, ofrojmë shpresë për vendin

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aldo Bumçi deklaroi se kjo forcë politike u ringrit nga një projekt për ta shkatërruar. Në...