aleksander cipa

“Problemi s’është vetëm non-grata”, Çipa: Arsyeja pse PD nuk bashkohet dot

Analisti Aleksandër Çipa isht këtë të premte i ftuar në një intervistë për Euroneës Albania ku foli për situatën e grupimeve...

Serbia do hetojë Banjskën? Çipa: Është e imponuar ta bëjë

Gazetari Aleksandër Çipa ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, një polic kosovar dhe tre sulmues mbetën të vrarë. Në një intervistë...

Sula replika me Çipën: S’do heshtim kundër Ramës pse u shpall “non grata” Berisha

Deputeti demokrat Dashnor Sula ishte këtë të martë i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania ku ka...

Çështja “Ahmetaj”, Çipa: Në planin moral dhe politik Rama ka përgjegjësi

Gazetari Aleksandër Çipa, komentoi aferën e inceneratorëve dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e ish-ministrit Arben Ahmetaj. Në një intervistë për Euronews...

‘Shqipëria vend problematik’, Çipa zbulon sesi media shqiptare bie në kurth

Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, gazetari Aleksandër Çipa është shprehur se në vendin tonë ka një liri problematike përsa...

“Rasti i Ahmetaj sapo ka nisur”, Çipa: Përballja me drejtësinë do të jetë e gjatë

Aleksandër Çipa ka thënë se përballja e i ish-ministrit të Financave Arben Ahmetaj me drejtësinë sapo ka filluar. I ftuar në...

Gazetari: Nëse Alibeaj merr vulën e PD-së, rikthehet Basha

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se ka dy opsione në lidhje me çështjen e mbetur pezull në gjykatë, për vulën e Partisë...

Gazetari: Berisha protestoi në dyert e PS-së, synon përballje fizike

Gazetari Aleksandër Çipa komentoi protestën e së shtunës së opozitës dhe protestën e ditës së sotme. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Ke qasje populiste”, Lapaj përplaset me Çipën: Më mirë se të jesh cinik

Avokati Adriatik Lapaj ka debatuar në emisionin "Now" në Euronews Albania, me gazetarin Aleksandër Çipa, në lidhje me korrupsionin nga politikanët...

Gazetari Çipa: Skandali “McGonigal” të hetohet edhe në Shqipëri

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se çështja e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal duhet të hetohet edhe në Shqipëri. Në një intervistë për...

Salianji apo Alibeaj, kush e bashkon PD-në? Si përgjigjet Aleksandër Çipa

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa ka komentuar zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike. Në një intervistë për Euronews Albania, Çipa...

‘Është problem’, Çipa: Pse Berisha nuk ka folur më për gjyqin ndaj SHBA-ve

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa deklaroi se prej më shumë se një viti, kryedemokrati Sali Berisha nuk ka dhënë...

Tërheqja e PD-së për statutin, Çipa: Tashmë procesi nuk është i komplikuar

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa thotë se tanimë procesi gjyqësor në Partinë Demokratike nuk është aq i komplikuar, pasi...

A po e lëshon Rama Arben Ahmetajn? Analisti zbërthen deklaratën e bujshme të Ramës

Analisti Aleksandër Çipa tha se kreu i qeverisë me deklaratat që bën në lidhje me aferën e inceneratorëve do të krijojë...

‘Ku janë peshqit e mëdhenj?’, Çipa ‘skanon’ raportin Rama-Kim: Kriza që shikoj

Gazetari Aleksandër Çipa ka treguar disa nga çështjet, që sipas tij, mund të kenë shkaktuar një krizë në marrëdhëniet mes kryeministrit...

Samiti i BE-së do të eklipsojë Ballkanin e Hapur, thotë gazetari Çipa

Gazetari Aleksandër Çipa thotë samiti i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që pritet të mbahet sot në Tiranë, do...