alibeaj

Reforma zgjedhore| Berisha për Alibeajn: E doni peng, të votojë për rrogën e gruas

Sali Berisha ka ironizuar Enkelejd Alibeajn gjatë seancës parlamentare. Ai përmendi në fjalën e tij rrogat e Gjykatës Kushtetuese duke pretenduar...

Alibeaj i përgjigjet Bardhit: Këshilli Kombëtar ka kuorum, ja sa anëtarë kanë ikur

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka folur këtë të enjte në lidhje me procesin zgjedhor që pritet të mbahet për...

Deputeti i PD: Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama! Gazetari: Na jep faktet

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu tha në një intervistë për Euronews Albania se një nga arsyet e humbjes së PD...

A do rikthehet Lulzim Basha? Alibeaj: Partia s’duhet të jetë shtojcë e kryetarit

Ish-kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj në një intervistë për Euronews Albania e cilësoi konspiracion idenë se ai në pozicionin...

Tabaku në krye të PD? Alibeaj: Jam dakord pasi…

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha në një intervistë për Euronews Albania se do ta mirëpriste caktimin e...

Berisha e përjashtoi, ‘thumbon’ Alibeaj: Grupet armiqësore, sindromë e komunistave

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Berisha, i cili dy ditë më parë deklaroi se...

“Rama e shpërbleu me 220 mijë euro”- Alibeaj i përgjigjet ashpër akuzave të Berishës

Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Berisha, i cili e akuzoi se është paguar me 220 mijë euro nga...

Alibeaj voton në Tiranë, thirrje për qetësi dhe maturi

Enkelejd Alibeaj ka shkuar në qendrën e tij të votimit në Tiranë rreth orës 9:45. I shoqëruar nga vajza, Alibeaj ka ushtruar...

 “Seç ke një mik që fiton tendera qeverie”, Alibeaj-Çanit: Hajde më jep një provë

Gazetari Arian Çani u përball me Enkelejd Alibeajn në “Now me Erla Mëhillin” duke e akuzuar këtë të fundit se një...

 “Ky Celibashi i famshëm”, Alibeaj kundër KQZ-së: Na kanë sulmuar

Enkelejd Alibeaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se KQZ me në krye Ilirjan Celibashin ka sulmuar Partinë Demokratike. Ai theksoi se...

Enkelejd Alibeaj: Ja kush është “berishisti” më i madh në Shqipëri

Enkelejd Alibeaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se "berishisti" më i madh sot është kryeministri Edi Rama. Ai e cilësoi "berishizmin"...

“Si u bëtë kryetar?”, Alibeaj përplaset me Mëhillin: Po më provokon

Enkelejd Alibeaj ishte në “Now me Erla Mëhillin” kur foli për vendosjen e tij si kryetar të Partisë Demokratike. Ndërsa e cilësoi...

Deklarata e forte e Dashnor Sulës: Alibeaj merr 0 bashki

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula tha në një intervistë për Euronews Albania se Enkelejd Alibeaj nuk do të marrë asnjë...

Alibeaj nga Berati: Qëndrimi i Berishës sot, si i Enver Hoxhës me anglo-amerikanët

Enkelejd Alibeaj ishte në Berat aty ku u takua me qytetarët në kuadër të fushatës elektorale, në mbështetje të kandidatëve për...

Alibeaj nga Durrësi: Pse nuk vepron drejtësia për Berishën dhe Dakon

Enkelejd Alibeaj ishte në Durrës, ku kërkoi mbështetjen e listës së Partisë Demokratike për Këshillin Bashkiak. Gjatë fjalës së tij, aii lëshoi...

Alibeaj prezanton Kapllanajn në Mallakastër, kërkon ndjesë për 2019-tën

Enkelejd Alibeaj ishte në Mallakastër për të prezantuar kandidatin e Partisë Demokratike, Agron Kapllanaj. Ky i fundit kërkon të rimarrë këtë...