ambasadore

“Marrëveshje ekstradimi me Dubain”, kandidatët për ambasadorë prezantojnë objektivat

Më shumë vëmendje për Kosovën dhe marrëveshje ekstradimi me Dubain. Këto ishin dy prioritetet kryesore që prezantuan para komisionit, kandidati për...

“Ne mbrojmë paqen”, Kurti pas takimit me ambasadorët e QUINT: Dënojmë dhunën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri me dije përmes një njoftimi në Twitter se ka takuar këtë të hënë ambasadorët e...

Lajçak mbyll vizitën me takimin me ambasadorët e akredituar në Kosovë

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, e ka mbyllur vizitën dyditore në Kosovë duke takuar të gjithë...

Berisha: Historitë me pullë të kuqe me ambasadorë dhe të dashura, i kam të filmuara

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha foli në “Now me Erla Mëhillin” për ambasadorë të përfshirë në afera rozë dhe që...

Luftë diplomatike Rusi-Estoni, dy vendet dëbojnë ambasadorët

Autoritetet në Rusi kanë urdhëruar ambasadorin e Estonisë që të largohet nga vendi brenda datës 7 shkurt, pasi Kremlini e akuzoi...

Pse u njoftua largimi i ambasadores Yuri Kim? Flet gazetari

Gazetari Lavrdim Lita deklaroi se njoftimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme për fillimin e procedurave për zëvëndësimin e ambasadores amerikane,...

Ambasadorja amerikane në OKB në Tiranë, takime me Shoqërinë Civile dhe qeverinë

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur këtë të diel në Tiranë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Thomas-Greenfield...

Mali i Zi, pa ambasadorë në 18 vende

Mali i Zi aktualisht nuk ka ambasadorë në 18 vende. Të dhënat janë publikuar në faqen e Ministrisë së Punëve të...

Takimi me ambasadorët, Ibrahimaj: Do vijojmë konsultimet për amnistinë fiskale

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj thotë se takimi i sotëm me ambasadorët, ishte në vijim të takimeve të mëparshme,...

Rama fton ambasadorët për amnistinë fiskale, por mungon në takim

Kryeministri Edi Rama ftoi në një takim mëngjesin e sotëm ambasadorët e akredituar në vendin tonë, ku do të diskutonte për...

Nis takimi i Ramës me ambasadorët për amnistinë fiskale

Kryeministri Edi Rama ka nisur takimin me ambasadorët e akredituar në vendin tonë, për të diskutuar për amnistinë fiskale. Të pranishëm në...

Dua Lipa merr titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të...

Zelenski shkarkon ambasadorët ukrainas në disa shtete

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski ka shkarkuar këtë të premte ambasadorët ukrainas në disa shtete të botës. Sipas një njoftimi në faqen...

Ambasadorja italiane në Australi vdes pas rënies nga ballkoni

Ambasadorja italiane në Australi ka vdekur pasi ra nga ballkoni i shtëpisë ndërsa ndodhej për pushime në vendlindje. Francesca Tardioli ndërroi jetë...

Meta cakton Eglantina Gjermenin ambasadore në OSBE 

Eglantina Gjermeni do të jetë ambasadore e Shqipërisë në misionin e OSBE-së në Vjenë. Presidenti Meta ka dekretuar ish-Ministren pas propozimit të qeverisë. Gjermeni...