ervin salianji

Salianji kritika SPAK: Të goditen ministrat kur janë në detyrë, jo si me Tahirin

Ervin Salianji ka bërë kritika për SPAK duke thënë se ky institucion nuk është 100% i pavarur. Në një intervistë për emisionin...

Salianji: Anila Denaj në dyert e SPAK, ka të tjerë që duhet të ishin ministra në PS

Ervin Salianji në një intervsitë për emisionin “Now” në Euronews Albania, foli për ndryshimet e bëra së fundmi në kabinetin qeveritar. Ai...

Zgjedhjet në PD, Salianji: 29 korriku nuk ka peshë, Basha po bën tollovi publike

Deputeti i PD-së Ervin Salianji, ka komentuar situatën në PD dhe zgjedhjet që do të mbahen më 29 korrik për zgjedhjet...

Salianji: Përplasja e Ramës dhe Kurtit avantazh për Vuçiç dhe dëm për shqiptarët

Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka komentuar situatën në Veri duke thënë se çdo lëvizje që bëhet nga kreu i qeverisë...

Incident në Kavajë, Salianji përplaset me komisionerin e PS, gazetarja jep detajet

Deputeti i PD-së Ervin Salianji është përplasur me një nga komisionerët e Partisë Socialiste. Gazetarja e Euronews Albania, Raziela Myslymaj, raporton se...

“Je gjë prift?”- Salianji i kthehet Zylës pasi i kujtoi deklaratat kundër Berishës

Eksperti i komunikimit Julian Zyla dhe deputeti i partisë demokratike Ervin Salianji ka në debatuar në emisionin “Now” në Euronews Albania,...

Shpërthimi ndaj Ndrecës, Salianji: Ngjarje me sfond kriminal, situata e tensionuar

Deputeti demokrat Ervin Salianji, komentoi shpërthimin me tritol në makinën e kreut të Grupit të Rithemelimit të PD-së në Vaun e...

Fleta e votimit, Salianji: S’besoj te numrat, PD në këto zgjedhje është e uzurpuar

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, teksa komentoi renditjen e partive në fletën e votimit për zgjedhjet lokale tha se nuk beson te numrat...

Hidhet shorti, kush është gjyqtarja që do të shqyrtojë çështjen “Babale”

Elona Toro është gjyqtarja që do të merret me shqyrtimin e çështjes “Babale”. Për këtë çështje, të pandehur janë Jetmir Olldashi dhe...

Nis gjyqi për çështjen “Babale”, Ervin Salianji i pranishëm

Mëngjesin e së martës, në Gjykatën e Apelit nisi gjyqi kundër deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji lidhur me çështjen "Babale"....

“SPAK nuk përgjigjet për McGonigal”, Salianji: Janë në shërbim të Ramës

Edhe pse kanë kaluar 15 ditë nga kërkesa për informacion lidhur me çështjen McGonigal, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji thotë...

Kërkesa e PS për përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji bën deklaratën e fortë

Deputeti i PD-së Ervin Salianji është shprehur se kërkesa për përjashtimin e deputetëve të opozitës është bërë nga 7 deputetë që...

Gjikondi: Gjyqi i PD dhe ‘Babales’ së Salianjit drejtohet nga i njëjti person

Juristja Brizida Gjikondi komentoi tërheqjen e ankimit të Enjelejd Alibeajt për statutin e PD-së. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo theksoi...

Salianji apo Alibeaj, kush e bashkon PD-në? Si përgjigjet Aleksandër Çipa

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa ka komentuar zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike. Në një intervistë për Euronews Albania, Çipa...

Qëndrimet e Salianjit | Kritikues ndaj Berishës, sot ka ‘ok’ për të drejtuar grupin

Pas më shumë se 1 viti përplasjesh të brendshme në Partinë Demokratike, negociatash të dështuara, prapaskena për të asgjësuar politikisht grupin...

A do të shkarkohet Alibeaj? Salianji: S’do ndërmarrim asnjë veprim të njëanshëmn

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se shumica e deputetëve kanë një mendim të caktuar për bashkimin e kësaj force...