forcat e armatosura

“Jam më se e lumtur!”- Pilotja e vetme në Shqipëri tregon si iu bashkua aviacionit

Armela Murati është pilotja e parë femër e cila i është bashkohet Forcave të Armatosura të Shqipërisë. E ftuar në Euronews...

Tërmeti në Turqi, mbërrin grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura

Ka mbërritur në Stamboll edhe grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura pjesë e skuadrës së kërkim-shpëtimit. Lajmin e ka...

Putin: Do të rrisim numrin e ushtarëve në 1.5 milionë

Putin ka deklaruar se ushtria ruse do të shtojë personelin e tij të përhershëm deri në 1.5 milionë ushtarë, duke tejkaluar...

Bajram Begaj sot në Kosovë, takime me liderët politikë dhe Forcat e Armatosura

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë këtë të hënë, e para që kur mori...

Grada honorifike, sportistët elitarë bëhen pjesë e Forcave të Armatosura

Krijohet grada honorifike. Sportistët elitarë të Shqipërisë do të konsiderohen si pjesë e Forcave të Armatosura e madje do të kenë...

Ministria e Mbrojtjes për zjarret: Kemi mjetet e nevojshme fluturuese

Ministria e Mbrojtjes ka sqaruar për opinionin publik se Forcat e Armatosura disponojnë dhe kanë në gatishmëri mjetet e nevojshme fluturuese...