Frida Krifca

Krifca: Të gjithë blegtorët aplikantë përfshihen në mbështetjen e Skemës Kombëtare

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca deklaroi sot se, "të gjithë blegtorët aplikantë do të përfshihen në mbështetjen e...

Ministrja Krifca: Mbështetje të veçantë blegtorisë, përfitojnë të 12 mijë aplikantët

Investimet novatore në instalimin e paneleve diellore apo në infrastrukturën e nevojshme për ruajtjen e qumështit u kanë ardhur në ndihmë...

Akuzat për qumështin pluhur, Krifca-opozitës: Nisma mbron prodhimin vendas

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca bëri dje të ditur se gjatë vitit 2022 në vend u prodhua 1...

Krifca: Në 2022 kemi kthyer 500 ton produkte importi, nuk plotësonin kërkesat

Ministrja e Bujqësisë Frida Krifca tha se këtë vit kanë kthyer 500 ton  produkte importi pasi sipas saj nuk kanë qenë...

Krifca: Eksportet bujqësore rriten mbi gjysmë mld lekë, 15.6% në sasi

Ministrja e Bujqësisë Frida Krifca është shprehur se eksportet bujqësore janë rritur mbi gjysmë miliardi lekë. Në një dalje për mediat ajo...

“Nuk i thotë askush ministres ik mbill tokën”, Soko tregon detyrat e Krifcës

Eksperti i ekonomisë Pano Soko teksa foli për situatën ekonomike në vend, u ndal dhe te fermerët. Në një intervistë për Euronews...

Krifca tregon se si u zgjodh presidente e CIHEAM dhe çfarë përfiton Shqipëria

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krica ka folur në lidhje me zgjedhjen e saj, si presidente e CIHEAM (Instituti...

Frida Krifca zbulon kush mund të përfitojë nga programi IPARD III

Në një intervistë për Euronews Albania, ministrja e Bujqësisë Frida Krifca sqaroi se kush mund të përfitojë nga programi IPARD III. Sipas...

Përplasjet me Erion Braçen? Flet për herë të parë ministrja Frida Krifca

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca tha se mes saj dhe politikanit Erion Braçe nuk ka mosmarrëveshje duke shtuar se këtë të...

‘Zgjedhje e gabuar politike’, ministrja Krifca për protestën e PD-së më 6 dhjetor

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca thotë se opozita mori një vendim të gabuar politik, për zhvillimin e një...

Ministrja Krifca: Mbështetje financiare për fermerët dhe blegtorët

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se qeveria gjatë 2022 ka mbështetur financiarisht fermerët...

Samiti në Tiranë, Krifca: Urë e re bashkëpunimi me vendet e BE-së

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca e ka cilësuar si një ngjarje të jashtëzakonshme, mbajtjen e samitit BE-Ballkani Perëndimor...

Eksporti i prodhimeve bujqësore shqiptare në Itali, Krifca takim me Lollobrigida

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca gjatë vizitës zyrtare në Romë, u prit në takim nga ministri i Bujqësisë...

Ministrja Frida Krifca zgjidhet Presidente e Bordit Drejtues të CIHEAM

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krica është zgjedhur Presidente e Bordit Drejtues të CIHEAM (Qendra Ndërkombëtare për Studime të...

66 mln euro mbështetje për fermerët, Braçe: Të rishikojmë TVSH-në

Ministria e Bujqësisë planifikon të shpërndarjë për vitin e ardhshëm më shumë se gjysmën e buxhetit që ka në formën e...

Ministrja Krifca takim me fermerët në Korçë

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca zhvilloi sot një takim me përfaqësues të Drejtorisë së Teknologjive Blegtorale në Boboshticë të Korçës. Përpara deklaratës...