McGonigal

Spahiu: Ish-agjenti FBI përdori qeverinë shqiptare, jo Rama McGonigal

Juristi Kreshnik Spahiu, së fundmi i ftuar në Euroneës Albania foli në lidhje me çështjen që ka bërë bujë javën e...

A do të hetojë Kongresi Amerikan Ramën? Republikanët letër FBI-së për McGonigal

Komisioni i Drejtësisë i kongresit amerikan ka kërku informacion nga FBI në lidhje me implikimet per te cilat po hetohet Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli...

Berisha: McGonigal merrej edhe me veting, drekonte me gjykatës e prokurorë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë pas mbledhjes së grupit parlamentar hodhi akuza të rënda ndaj kryeministrit dhe...

“Me FBI-në kemi marrëdhënie institucionale”- Çuçi: Nuk e kam takuar McGonigal

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi foli këtë të mërkurë në lidhje me bashkëpunimin që ka Policia e Shtetit me FBI-në. Çuçi theksoi...

Misteri i heshtjes| Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI?

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha nuk do të komentojë qëndrimin e asnjë kolegu sa i takon skandalit të ish-zyrtarit...

Berisha: Rama-McGonigal bënë një grusht shteti kundër pluralizmit

Kreu i PD, Sali Berisha mblodhi mbrëmjen e së enjtes kryesinë e partisë. Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama se me përfshirjen...

Skema kundër rivalit të Deripaskës, McGonigal ndihmoi në “luftën” mes oligarkëve 

Të dhëna të reja dalin në dritë nga skandali me ish-agjentin e FBi Charles McGonigal i akuzuar se ka ndihmuar oligarkun...

Akuza për vrasje Doshi-Meta dhe McGonigal, gazetari: Thuhet se u paguan 500 mijë €

I ftuar në studion e Euronews Albania, gazetari Basir Çollaku, u pyet në lidhje me një lajmin e qarkulluar në media,...

A e keni takuar Charles McGonigal? Përgjigjet Ministri i Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi u pyet gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë nga deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinant Xhaferraj, nëse...

“McGonigal”, Kuvendi pranon kërkesën e grupit të Alibeajt për interpelancë me Ramën

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga Grupi Parlamentar i Partisë...

Skandali McGonigal, reagon për herë të parë Basha: E drejta vonon por nuk harron

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë lidhur me skandalin me ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal. Përmes...

Balla: Edhe unë e kam takuar McGonigal, ja për çfarë kemi biseduar

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha këtë të hënë se edhe ai personalisht e ka takuar Charles...

“McGonigal vetëm maja e ajsbergut”, Daci: Priten skandale të tjera

Analisti Alban Daci tha në një intervistë për Euronews Albania se skandali me ish-zyrtarin e FBI tregon mungesën e seriozitetit të...

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë...

Çështja McGonigal, studiuesi: Pse nuk ka asnjë shans që dosja të vijë në SPAK

Studiuesi Grid Rroji, tha se personalisht mendon se niveli i përfshirjes së kryeministrit Rama në çështjen McGonigal nuk do të marrë...