para

Xhaçka: S’kam përfituar asnjë centimetër tokë dhe para publike

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka e ka cilësuar si spekulim të deputetëve të opozitës, pretendimet se bashkëshorti i saj ka përfituar...

Trafik ndërkombëtar droge me postë, si u kapën 2 trafikantët në Tiranë

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në kuadër të operacionit policor të koduar "Green mail”, për goditjen e veprimtarisë kriminale...

Amnistia fiskale, Kaso: Drafti krijon paparazi me ata që deklarojnë të ardhurat

Amnistia Fiskale nuk do të ketë ndikim për emigrantët që i kanë të ardhurat të paformalizuara, por për ata që po...

Dënohet lituanezja që pastroi 4 miliardë euro përmes Danske Bank

Një lituaneze është burgosur në Danimarkë për një skandal ndërkombëtar të pastrimit të parave që përfshin Danske Bank. E dyshuara 49-vjeçare kishte...

Investitori i Kavajës probleme me paratë, projekti Porto Albania 9 vjet pezull

Porti turistik i Kalasë së Turrës nuk po përfundon prej 9 vitesh që kur është miratuar kontrata koncesionare me kompaninë Finsec...

Qytetarët në RMV thonë se nuk kanë lekë për pushime

Heqja e kufizimeve nga COVID-19, ka shtuar numrin e turistëve në Maqedoninë e Veriut. “Interesimi për këtë vit është mjaft i madh....

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e...

FMN: Të futet në skemën e tatimit pasuria e pajustifikuar

Fondi Monetar Ndërkombëtar i rekomandon administratës tatimore që të bashkëpunojë me organet e drejtësisë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. FMN thotë...

Çmimet e lëndëve të para të ndërtimit u rritën deri në 40%

Çmimet e lëndëve të para të ndërtimit janë rritur me 20 deri në 40% që pas përfundimit të pandemisë dhe nisjes...

Banka e Shqipërisë me humbje, për herë të parë s’do transferojë para në buxhet

Për herë të parë në historinë e saj Banka e Shqipërisë ka dalë me humbje. Sipas pasqyrave financiare, humbja për vitin...

Inceneratorit të Fierit i duhen dhe 3 milionë € të tjera që të mbarojë

Inceneratorit të Fierit i duhen edhe 3 milionë euro të tjera nga buxheti i shtetit që të bëhet i operueshëm. Burime zyrtare...

Policia sekuestron mbi 87 mijë euro, pronari nën hetim

87 950 euro u sekuestruan nga policia. Shuma e parave dyshohet të jetë fituar nga aktivitete të paligjshme. Personi që i kishte është...

93% e familjeve shqiptare kanë shtëpi, gjysma e ka ndërtuar vetë

Shtëpia mbetet zgjedhja e parë e shqiptarëve në investim e më pas vijnë të tjerat. Një sondazh i Bankës Qendrore nxjerr se...

Ish-kryeministri Berisha ‘heq dorë’ nga dietat e Parlamentit

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook i ka kërkuar Parlamentit që të tërheqë dietat e paguara për muajin shkurt. Berisha...

Zelenski kritika Perëndimit: Nafta ruse e paguar me para gjaku

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski, ka akuzuar vendet evropiane që vazhdojnë të blejnë naftë ruse se fitojnë paratë e tyre në...

Sekuestrohen mbi 60 mijë euro në Morinë e Kakavijë

Policia doganore ka sekuestruar rreth 61 mijë euro, për shkak se nuk ishin deklaruar në kufi. Në pikën kufitare të Morinës, u...