Përplasje

‘Erdogan do të diskutojë për Armeninë dhe Azerbajxhanin me Putin’

Presidentët e Turqisë dhe Rusisë, Erdogan dhe Putin do të diskutojnë për konfliktet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit kur të takohen këtë...

A u shua përplasja me Erion Veliajn? Flet Armand Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka thotë se nuk ka përplasje me asnjë politikan në vend. Në një intervistë për...

Makina përplaset me trenin, 7 viktima në Hungari

Shtatë persona kanë humbur jetën pasi një tren u përplas me një automjet në një vendkalim hekurudhor në jug të Hungarisë...

VIDEO| 28-vjeçari vjedh një aeroplan, kërcënon përplasjen me një qendër tregtare

Një punonjës i një kompanie që operon në aeroportin rajonal të Tupelos në Misisipi vodhi një aeroplan të vogël dhe kërcënoi...

Përplasjet që sollën shkarkimin e Gledis Nanos | 5 zhvillimet kryesore

Gazetari: Çështja e Ervis Martinajt, kulmi i përplasjeve mes Gledis Nanos dhe Ramës Gazetari Poli Hoxha thotë që konfliktet mes ish-Drejtorit...

Aksident në Shkodër, një person në gjendje të rëndë

Tre automjete tip “Opel”, “Toyota” dhe “BMË” janë përfshirë në një aksident në aksin rrugor “Shkodër – Lezhë”, në fshatin Beltojë. Ngjarja...

Minibusi përplaset me kamionin në Rusi, 15 viktima

Të paktën 15 persona vdiqën dhe tre të tjerë u plagosën pasi një minibus dhe një kamion u përplasën në rajonin...

VIDEO | Tension dhe përplasje mes dy trajnerëve, Tomas Tuhel dhe Antonio Konte

Trajnerët Tomas Tuhel dhe Antonio Konte kanë pasur përplasje mes tyre, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes Çelsi-Totenhem, e cila u...

Të paktën 34 persona të plagosur nga trenat e shpejtësisë në Gjermani

Të paktën 34 persona u plagosën, dy prej tyre në gjendje të rëndë në Gjermani. Ngjarja ndodhi pasi dy trena shpejtësie në...

Përplasjet Kinë-Tajvan, si nisën tensionet mes ishullit të vetëqeverisur dhe Pekinit

Tensionet midis Kinës dhe Shteteve të Bashkuara u rritën për shkak të vizitës në Tajvan të kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve,...

Lëndohet një polic dhe një tifoz gjatë përplasjeve, 25 të shoqëruar

25 persona janë shoqëruar në polici, pas përplasjeve në stadiumin "Air Albania" mes tifozëve të skuadrës boshnjake Zrinjeski Mostar dhe efektivëve. Sipas...

VIDEO | Tifozët boshnjakë përplasen me policinë jashtë stadiumit “Air Albania”

Tifozët boshnjakë të skuadrës Zrinjski Mostari janë përplasur me forcat e policisë jashtë stadiumit "Air Albania", pas përfundimit të ndeshjes me...

Shkon në 3 numri i shqiptarëve të vrarë nga ‘Far West-i’ në Athinë

Ka ndërruar jetë edhe shtetasi tjetër shqiptar i përfshirë në përplasjen me armë zjarri të një nate më parë në Athinë. Mediat...

Tensione në Kuvendin e Kosovës

Është tensionuar situata në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës. Ndërsa, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, së bashku me deputetët...

Tensione tek 5 Maji, banorët përplasen me policinë për shembjen e banesave

Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm banorët e zonës së 5 majit në Tiranë krijuan një kordon në...

Deklaruan parandalimin e ngjarjes kriminale, përgënjeshtrohet policia

Komisariati nr. 1 raportoi të enjten se parandaluan një ngjarje kriminale. Dy të rinj shkuan mëngjesin e të mërkurës në një...