poli hoxha

Gazetari: Berisha e dinte që nuk fitonte, i realizoi synimet e qarta të tij

Gazetari Poli Hoxha tha se dihej që në fillim se Berisha nuk u fut në garë për të fituar, por për...

Poli Hoxha: “Murin” mes dy PD e vuri SHBA dhe vetëm ajo mund ta heqë

Gazetari Poli Hoxha tha se “murin” mes përfaqësuesve të demokrartëve e ka vendosur SHBA-ja dhe vetëm ajo mund ta heqi. Ai tha...

“Vota anti-berishiste në Shkodër”, Poli Hoxha analizon humbjen e qytetit

"Votë anti-berishizmit" e ka quajtur gazetari Poli Hoxha humbjen e koalicionit Bashkë Fitojmë në Shkodër ku kandidati i Partisë Socialiste, Benet...

‘Veliaj u soll si prokuror’, Hoxha: E luajti sikur do arrestohet Berisha

Gazetari Poli Hoxha komentoi paraqitjen e kryebashkiakut Erion Veliaj në SPAK për seancën e parë plenare për padinë e ngritur ndaj...

‘Jetë a vdekje’, Poli Hoxha zbulon planin e Ramës dërguar socialistëve

Gazetari Poli Hoxha, tha se socialistët kanë për synim fitoren e thellë në zgjedhjet lokale. Në një intervistë për Euroneës Albania,a i...

“Do dëgjojmë çudira”, gazetari: Kë po mbështet i shumëkërkuari Suel Çela në zgjedhje

Gazetari Poli Hoxha i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania tha se gjatë këtyre zgjedhjeve do dëgjojmë çudira në Elbasan,...

“U trash zullumi”, Gjokutaj debat me Hoxhën: Zhduk provat shteti ndaj ka vetëgjyqësi

Gazetari Poli Hoxha dhe avokati Genc Gjokutaj ishin të ftuar mbrëmjen e kësaj të marte në emisionin “Now” në Euronews Albania,...

“Bashkë fitojmë” nis fushatën, Hoxha: Stadiumin e mbush Rama kur të dojë

Gazetari Poli Hoxha komentoi në një intervistë për Euronews Albania hapjen e fushatës së koalicionit “Bashkë Fitojmë” në stadiumin Air Albania. Sipas...

Skenari “sekret” i Yuri Kim, Poli Hoxha zbulon pse ambasadorja foli nga Shkodra!

Gazetari Poli Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk gjykon se Yuri Kim po ndërhyn në zgjedhje me...

“Bejko është intelektual, por s’fiton”, Hoxha: Populli i lirë s’do votonte Veliajn

“Është intelektual, i shkolluar në Paris në një nga shkollat më të mira. Atje shkollohen kryeministrat dhe presidentët dhe është pro...

“Do kemi zhvillime nga SPAK”, gazetari: Katër dosje janë drejt përfundimit

Gazetari Poli Hoxha tha se së shpejti pritet të ketë zhvillime nga SPAK në politik. Sipas tij, pas këtyre zhvillimeve elektorati...

“PD e Alibeaj e shikoj si një filiz”, gazetari: Nuk do fitonin as po të ishin bashkë

Gazetari Poli Hoxha e ka quajtur PD-në e Alibeaj si një filiz i ri, pavarësisht nëse do fitojnë apo nuk do...

Ahmetaj drejt arrestimit? Gazetari: Kanë ardhur 5 letërporosi nga jashtë vendit

Gazetari Poli Hoxha thotë se për ish zëvendëskryeministrin, Arben Ahmetaj do të vijnë 5 letërporosi nga shtete të ndryshme. Në një intervistë...

Akt terrorist! Poli Hoxha për ngjarjen e Don Boskos: Ishte përtej çdo limiti

Gazetari Poli Hoxha tha se ngjarja në Don Bosko duhet të konsiderohet si ngjarje terroriste. Sipas tij të gjithë personat që...

Deklarata e fortë e gazetarit: Qeveri teknike pas zgjedhjeve me 3 detyra

Gaztari Poli Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se parashikon një qeveri teknike. Sipas tij kjo do të vijë si...

A rrezikon burg Meta? Gazetari jep detaje nga thirrja e ish-presidentit në SPAK

Gazetari Poli Hoxha ka folur në lidhje me paraqitjen e ish-presidentit Ilir Meta pak ditë më parë në Prokurorinë e Posaçme...