vlorë

Publikohen dokumenta zyrtare pas sulmit kibernetik | 5 zhvillime kryesore

Sulmi kibernetik, hakerat publikojnë dokumente të institucioneve shtetërore Një grup i vetëquajtur Homeland Justice (Drejtësi për Ardheun) pretendon se ka qenë...

Të shtëna me armë në Vlorë, policia në ndjekje të autorit

Të shtëna me armë janë regjistruar mesditën e së dielës në zonën e "Ujit të Ftohtë" në qytetin e Vlorës. Sipas informacioneve...

Papastërtia në qytetin e Vlorës, turistët të pakënaqur

Nga Pogradeci, kryeministri Rama kritikoi kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Lelin, i cili sipas tij nuk merret me pastërtinë e qytetit dhe...

Borxhet e ujësjellësit përplasin Dritan Lelin me këshilltarët socialistë

Borxhet e ujësjellësit kanë nxjerrë në pah një tjetër përplasje mes bashkisë së Vlorës dhe këshillit bashkiak. Me një shumicë të partisë...

Hyri nga Greqia, Guardia di Finanza dhe Frontex në ndjekje të gomones në Vlorë

Guardia di Finanza është duke kryer një operacion në brigjet e Vlorës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se operacioni po kryhet prej...

Zbutet bojkoti i avokatëve, Korça dhe Vlora rikthehen për masat e sigurisë

Avokatët e Korçës dhe të Vlorës kanë vendosur që të rikthehen dhe të marrin pjesë në masat e sigurisë. Vendimi i Dhomave...

Aksident në Vlorë, 1 i vdekur

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Vlorë-Orikum. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 8:40 të së...

3 viktima në atentatin e Fushë-Krujës, sulm kibernetik | 5 ngjarjet e javës

4 autorë, si ndodhi atentati me 3 viktima në Fushë-Krujë Detaje të reja kanë dalë nga atentati në Fushë Krujë ku...

Sezoni turistik shton të sëmurët në pediatrinë e Vlorës, frikë nga COVID-19

Shtimi i turistëve në muajt korrik dhe gusht, shënon rritje edhe të numrit të fëmijëvë që paraqiten në 24 orë, në...

Kapen 20 kallëpe me tritol, arrestohet 51-vjeçari

Policia e Vlorës ka sekuestruar 20 kallëpe me lëndë të dyshuar plasëse tritol dhe 2 kapsolla detonatore me përcjellës elektrik. Ndue Malqi,...

“Janë rritur në gjithë botën”, reagon Shoqata e Turizmit për çmimet në Vlorë

Vëzhgimi në terren i kryer nga Euronews Albania në disa biznese që ofrojnë shërbime hoteliere në Vlorë, nxori në pah çmimet...

Vlora e boshatisur në mes të sezonit turistik, shkak çmimet e larta

Mesi i korrikut e gjen Vlorën gati të zbrazët nga turistët. Plazhet e qytetit thuajse jane bosh ndërsa hotelet nuk i...

Dokument zyrtar në këmbim të parave, arrestohet topografi në Vlorë

Një 52-vjeçar me detyrë topograf është arrestuar nga policia e Vlorës me akuzën e korrupsionit pasiv dhe shpërdorimit të detyrës. Burime zyrtare...

VIDEO/ Akuza për pastrim parash, sekuestrohet pallati 8-katësh në Vlorë

Gjykata e Vlorës ka sekuestruar një pallat 8-katësh në këtë qytet që dyshohet se është ndërtuar përmes pastrimit të parave dhe...

Më shumë se 500 protestues nga Vlora drejt Tiranës për protestën

Më shumë se 500 protestues nga Vlora janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës që pritet...

‘Se çfarë bëj unë, e di unë”, Tabaku përplaset me Spiropalin

Ministrja e Shtetit Elisa Spiropali ka debatuar ditën e sotme në Kuvend me deputeten demokrate Jorida Tabaku. Në një kohë që po flitej...