votim

Berisha zotohet se diaspora do votojë në zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i Partisë Demokratike në një komunikim online me qytetarët u zotua se do të bënte gjithçka që diaspora shqiptare të...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme, sot votohet për ndryshimet në qeveri

Parlamenti mblidhet sot pasdite në seancë të jashtëzakonshme për të votuar ndryshimet e fundit në qeverinë Rama. Deputetët janë thirrur për të...

Miratohet Ligji për Regjistrin Kombëtar të të Dënuarve për Krime Seksuale

Ligji për Regjistrin Kombëtar të të Dënuarve për Krime Seksuale është miratuar të enjten. Kuvendi votoi në fund të seancës plenare...

Xhaçka uron RMV-në: Drejt fillimit të negociatave

Prespektiva e Shqipërisë për BE-në tashmë është zhbllokuar, thotë Olta Xhaçka. Ministrja e Jashtme ka uruar Maqedoninë e Veriut për miratimin e...

U ekzekutua dy ditë para zgjedhjeve, japonezët i besojnë partisë së Shinzo Abe

Koalicioni qeverisës në Japoni ka dalë fitues në zgjedhjet e së dielës për Dhomën e Sipërme të Senatit, pak ditë pas...

Boris Johnson kalon në votëbesim, ligjvënësit kërkojnë të largohet

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson do të përballet me votëbesimin gjatë ditës së sotme. Kryeministri britanik Boris Johnson do të...

Bajram Begaj zgjidhet Presidenti i ri i Shqipërisë

Bajram Begaj është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në votimin që u krye në seancën plenare në Kuvend,...

Raundi i katërt për presidentin do të mbahet më 4 qershor

Raundi i katërt për votimin e Presidentit të ri të Republikës do të zhvillohet më 4 qershor, ora 18:00 në Kuvend. Propozimi...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo...

Digjet raundi i dytë për presidentin, asnjë emër në Kuvend

Në kuvend nuk është dorëzuar asnjë emër për presidentin e ri. Në orën 16:00 ka përfunduar afati i vendosur nga konferenca...

Zgjedhjet në PD, voton djali i Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i Sali Brishës ka votuar për kreun e PD-së rreth orës 16:00 të së dielës. Ai ka hedhur fletën...

Presidenti i ri, Balla dakord me Alibeajn për shtyrjen e votimit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se bie dakord me propozimin e Enkelejd Alibeajt që raundi i parë...

Garo për Kuvendin e 30 prillit: Procesi i votimit do të fillojë në orën 14:00

Drejtoresha e Komunikimit në Komisionin e Rithemelimit, Floriana Garo dha detaje në lidhje me Kuvendin e 30 prillit. Gjatë një konference për...

Sot votohet qeveria e Dritan Abazoviç në Malin e Zi

Sot votohet kabineti i ri qeveritar në Malin e Zi kryesuar nga i mandatuari për kryeministër, Dritan Abazoviç. Qeveria do të ketë...

Tension gjatë votimit për kreun e PD, dega Bulqizë

Zgjedhjet e Rithemelimit për kreun e Partisë Demokratike në Bulqizë kanë pasur tensione. Njëri nga kandidatët është tërhequr dhe mbështetësit e dy...

Çfarë kërkon OSBE-ja për zgjedhjet lokale të 2023-shit

Zgjedhjet lokale do të mbahen mes 15 prillit dhe 15 majit të vitit të ardhshëm. Në më pak se një vit nga...