English

Zbulohet pasardhësja e Cingut! E vetmja familjare me pasionin e artistes për vallet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ky dokumentar është bërë në kujtim të artistes Liljana Cingu i cila ndërroi jetë me 5 shkurt 2024 fatkeqësisht nga një sëmundje e rëndë.

- Advertisement -

Nipi i saj Genc Mehmetukaj, tregoi për marrëdhënien e tyre të afërt dhe sa njeri i dashur ishte Lili me të gjithë.

Ai tregoi madje se Lili Cingu ka lënë edhe një pasardhëse që është mbesa e saj, Kejtlina, 8 vjeçe e cila është mësuar të kërcejë dhe t’i dojë vallet sa Lili.

“Lili kishte shumë qejf t’i mësonte dhe t’i angazhonte nipërit dhe mbesat me kërcimin dhe vallet. Sidomos njërën mbesë, që ajo është pasardhësja e saj. Asaj i pëlqen të kërcejë dhe kur Lili i fliste për vallet ajo kërkonte të mësonte sa më shumë“- tha Genc Mehmetukaj.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×