English

Drejtoresha e çerdheve dhe kopshteve: Nuk ka më shumë se 30 fëmijë në një grup

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zhaneta Beqiri, Drejtoresha e kopshteve dhe e çerdheve tha së grupi i fëmijëve në kopësht është rreth 30.

- Advertisement -

E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania, ajo theksoi se me 30 fëmijët qëndrojnë dy edukatoret të cilat kujdesen për ta.

Ajo shtoi se fëmijët e çerdheve duan më shumë kujdes dhe vëmendje.

“Sipas standardit, grupi i fëmijëve në kopësht, është 30 fëmijë  në grup. Duke qenë 30 fëmijë në grup me 2 edukatore, me staf mbështetës dhe duke i vënë në funksion dhe oberret e kopshteve. Fëmijët zhvendoset nga ambienti brenda në atë jashtë. Ndërsa fëmijët e çerdheve duan më shumë kujdes dhe vëmendje”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?