Kampionia e kickbox rrëfen momentin e vështirë: U bllokova në ring nga emocionet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kampionia e kickbox Ilda Lelo në një intervistë për ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania ka rrëfyer momentin e vështirë  kur ishte në ring në ndeshjen e parë që realizoi.

Ajo tha se nuk arriti të menaxhonte siç duhej emocionet e saj ndërsa po godiste kundërshtarin.

Më tej ajo theksoi se gjatë ndeshjes mund të bëhen dhe gabime, gjë e cila shkon në favor të kundërshtarit.

- Advertisement -

“Në fillim e kisha të vështirë të ushtroja në maksimum forcën time. Më vinte keq t’i gjuaja. Pak nga pak e kupton se je o ti o kundërshtari dhe udhët t’i gjuash. Ka qenë një emocion i çuditshëm. Ka momente të caktuara përgjatë ndeshjes që ndodhin.

Emocionet ndonjëherë janë shumë të forta që nuk të lejojnë që të mendosh me kthjelltësi. Ka raste që mund të bësh gabime dhe kjo është avantazh për kundërshtarin. Në ndeshjen e parë që kam bërë emocionet kanë qenë të jashtëzakonshme dhe nuk e mbaj mend të gjithë ndeshjen. Nuk menaxhova dot emocionet në ato momente.

E konsideroj shumë të shenjtë sportin për ta përzier me gjëra negative të jetës time”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...

Çështje të reja në SPAK? Spahiu bën parashikimin: I pari politikan që arrestohet…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çështjet e hapura në një javë të vetme në SPAK janë ndikim i...

TË FUNDIT

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...

Çështje të reja në SPAK? Spahiu bën parashikimin: I pari politikan që arrestohet…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çështjet e hapura në një javë të vetme në SPAK janë ndikim i...

Rrezikojnë përditë jetën! Banorët në unazën jugore të Elbasanit ngrihen në protestë

Unaza jugore e Elbasani që është njëkohësisht segmenti kyç që bën kalimin në drejtim të juglindjes së Shqipërisë është bllokuar nga banorë të zonës. Bllokimi...

Shpërndante kokainë në Tiranë, arrestohet Erald Shullazi

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri në kuadër të operacionit të koduar “Collaboration”, pasi ky i fundit akuzohet se shpërndante kokainë në...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×