ivi kaso

Ivi Kaso: Do analizojmë zgjedhjet secili prej nesh do mbajë përgjegjësi

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Ivi kaso i ftuar në Eruonews Albania tha se pas humbjes së zgjedhjeve, strukturat e...

Ivi Kaso: Kolegji Zgjedhor si togë pushkatimi, po na cakton të “zotin e shtëpisë”

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të vendosur në fletën e...

Përplasen përfaqësuesit e Berishës e Alibeajt, Sefa: Kaso të mos jetë prezent

Ivi Kaso, si përfaqesues i PD se Berishës, kërkoi që në seancë gjatë shqyrtimit të çështjes të vulës së PD të...

PD e Berishës përshkallëzon akuzat: Si Rama po i bën fresk Alibeajt

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se kryeministri Edi Rama po i bën fresk Enkelejd Alibeajt. I ftuar...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të...

PD: Rama e kaloi licencën për bastet në pronësi familjare

Partia Demokratike kundërshton idenë e prezantuar sot në kryeministri për të rihapur kompanitë e basteve në Shqipëri. Në një deklaratë, anëtari i...

Reforma territoriale, Kaso: Maxhoranca kërkon të prekë Kushtetutën

Partia Demokratike është mbledhur sot për të diskutuar për Reformën Territoriale. Ivi Kaso tha se e gjithë situata po monitorohet dhe sa...

PD kundër përfshirjes së ‘primit’ në sistemin zgjedhor shqiptar

Prej disa javësh në Kuvend ka nisur zyrtarisht puna për reformën e re zgjedhore. Sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi...

Kaso: Gjykata e Apelit nuk duhej ta kishte pranuar ankimin e Alibeajt

Përfaqësuesi ligjor i Komisionit të Rithemelimit, Ivi Kaso deklaroi se Gjykata e Apelit nuk duhej të pranonte ankimin e kreut të...

Ivi Kaso: Ka vetëm një PD, është ajo e Rithemelimit

"Ka vetëm një Parti Demokratike dhe është PD që drejtohet nga Komisioni i Rithemelimit". Kështu u shpreh përfaqësuesi ligjor i Komisionit...