ps

Tryeza e PD me bizneset, Bushati: Jashtë loje sjellja e një partie të djathtë

Ish-deputetii  PS-së Ervin Bushati tha për “Now” në Euronews Albania se sot që flasim 95 për qind e bizneseve të vogla...

Bajram Begaj nuk është përfaqësues politik i PS, thotë Denaj

Presidenti i ri i  votuar në Kuvend nuk është përfaqësues i Partisë Socialiste, por një profesionist që është rritur në karrierë...

Berisha: Ministra e deputetë të PS-së, kandidatë për ekstradime

Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në seancën parlamentare ka akuzuar shumicën qeverisëse se po pengon kalimin në Kuvend të...

‘Kishim tre mundësi’, Rama tregon pse PS zgjodhi një ushtarak për president

Kryeministri Edi Rama mblodhi grupin parlamentar të PS mëngjesin e së shtunës për të mbledhur firmat e nevojshme për kandidaturën e...

‘Presidenti i ri’ i kallëzuar në SPAK

SPAK është duke kryer verifikim për disa zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes, ndër ta edhe kandidati për president, Bajram Begaj. Këta persona...

PROFIL l Kush është kandidati për President i shumicës socialiste

Bajram Begaj është kandidati që Partia Socialiste do të propozojë në Kuvend për t’u zgjedhur Presidenti i ri i Shqipërisë. Begaj, i...

Rama bën publik emrin e kandidatit për President

Partia Socialiste do të propozojë emrin e Bajram Begajn për Presidentin e ri të Republikës. Kreu i PS dhe njëherësh kryeministri i...

Gjiknuri: Sot nxjerrim emrin e presidentit të ri, do jetë dinjitioz

Sot pritet të bëhet publik kandidati që Partia Socialiste do të propozojë dhe mesa duket do të votojë për president të...

Mbledhja e Kryesisë së PS, Balla: Nesër ‘çojmë’ në Kuvend presidentin e ri

Kryesia e Partisë Socialiste do të mblidhet sot në orën 17:00 për të diskutuar për kandidaturat për kreun e shtetit. Kreu i...

Balla: Miraka t’i kërkojë Berishës të heqë firmën nëse do të zgjidhet

Mazhoranca nuk e ka pranuar për kandidaturën e Simon Mirakës si anëtar të Autoritet të Informimit mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të...

Balla: Keqardhje që opozita nuk propozoi Bregun për President

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpreh keqardhje që opozita nuk propozoi emrin e Majlinda Bregut për Presidente. Balla nuk...

Balla për presidentin: I qëndruam marrëveshjes me opozitën

Për zgjedhjen e presidentit, Partia Socialiste i ka qëndruar marrëveshjes me opozitën. Kështu u shpreh në “Now” me Erla Mëhillin, kreu i...

Presidenti i ri zgjidhet të shtunën

Partia Socialiste do të thërrasë të shtunën seancën parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të ri të vendit, bëjnë me dije burime...

Deputetja e PS-së thotë se opozita e humbi shansin për zgjedhjen e Presidentit

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Bushka thotë se nuk ka rëndësi gjinia e Presidentit të ardhshëm, por presidenti duhet të ketë...

Digjet raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të ri

Në Kryesinë e Kuvendit nuk është dorëzuar asnjë emër kandidatit për t’u zgjedhur President as në raundin e tretë. Në tre raundet...

Kodheli zgjidhet kryetare e grupit parlamentar socialist në Asamblenë e NATO-s

Nga data 27 maj 2022 në Vilnius të Lituanisë është duke u mbajtur Sesioni i Pranverës i Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Mimi...