Kandidati i Alibeajt për largimin nga bashkia Librazhd: Ju zbuloj pse u tërhoqa!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati i propozuar nga Enkelejd Alibeaj për Bashkinë Librazhd, Bujar Vreto tregoi në një intervistë për Euronews Albania tregoi pse u tërhoq nga kandidimi.

Sipas tij, në 32 vjet ka njerëz që kanë punuar dhe kontribuar për PD dhe asnjëherë nuk janë vlerësuar dhe kjo siç tha, e bëri të ndryshojë qasjen.

“Që në momentin që po diskutohej mosmarrja pjesë në 61 bashki, unë nisa të ndryshoj qasjen time. Ka njerëz që kanë 32 vite që punojnë dhe nuk janë përkrahur asnjëherë, qoftë nga PD, qoftë nga LSI, madje LSI kur qeveriste me Ramën, të gjithë demokratët i masakroi dhe këtë demokratë s’e harrojnë. Edhe qeverisja jonë, me gjithë arritjet nuk i vlerësoi njerëzit sipas kontributeve. Fryma e qeverisjeve0 tona nuk ka qenë shumë e dallueshme nga ato të majta përveçse kemi pasur një zhvillim më të mirë ekonomik”, tha Vreto.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

TË FUNDIT

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×