Mjekja dermatologe: Vajzat më kërkojnë korigjime tek vetullat se duken me nerva

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dermatologia Erion Shehu zbuloi në emisionin “Goodmorning Albanians”, në Euronews, disa nga korrigjimet që klientët e saj i kërkojnë të bëjnë në portretin e tyre.

Shehu tha se shumë zonja ose zonjusha që punojnë në fushën e marrëdhënieve me publikun, i kërkojnë ndërhyrje në pjesën midis vetullave për të pasur një portret sa më të relaksuar dhe mos të duken të zemëruara.

“Më ndodh shumë shpesh që zonja, zonjusha që punojnë në marrëdhënie me publikun më kërkojnë të bëjnë korrigjime në portretin e tyre, pikërisht në këtë pjesën midis vetullave, e cila shpreh zemërim.

- Advertisement -

Kërkojnë që të duken sa më të relaksuara në kontaktin me klientët e tyre. Edhe ajo çfarë ne paraqesim në të përditshmen tonë në marrrëdhënie pune kërkon një portret relaksues dhe sa më mikpritës.

Ka arsye nga më të ndryshme se pse ne duhet të merremi me klientët”, tha Shehu.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

2.76 milionë banorë në Shqipëri, mosha mesatare arrin 38.8 vjeç

Shqipëria ka humbur 1.1% të banorëve të saj gjatë vitit 2022, përqindje kjo që e ka çuar popullsinë e vendit në 2.761.785 banorë. Rënia e numrit...

Blinken: S’ka armëpushim në Ukrainë pa tërheqje të Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se nuk mund të ketë armëpushim në Ukrainë nëse nuk arrihet një marrëveshje “e drejtë dhe e...

Frikë nga dimri i ardhshëm, ekspertët: Problemet me energjinë nuk kanë mbaruar

Ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon, evropianët i kanë kthyer sytë nga dimri i ardhshëm me të njëjtat shqetësime. A do të mjaftojnë rezervat me...

TË FUNDIT

2.76 milionë banorë në Shqipëri, mosha mesatare arrin 38.8 vjeç

Shqipëria ka humbur 1.1% të banorëve të saj gjatë vitit 2022, përqindje kjo që e ka çuar popullsinë e vendit në 2.761.785 banorë. Rënia e numrit...

Blinken: S’ka armëpushim në Ukrainë pa tërheqje të Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se nuk mund të ketë armëpushim në Ukrainë nëse nuk arrihet një marrëveshje “e drejtë dhe e...

Frikë nga dimri i ardhshëm, ekspertët: Problemet me energjinë nuk kanë mbaruar

Ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon, evropianët i kanë kthyer sytë nga dimri i ardhshëm me të njëjtat shqetësime. A do të mjaftojnë rezervat me...

Lirimi nga burgu i Tahirit, Yuri Kim bën deklaratën e fortë: Do të ketë pasoja…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkruar në faqen e saj zyrtare në Twitter lidhur me privilegjet në sistemin e drejtësisë në Shqipëri, të cilat...

A do të ketë fashë energjie në vjeshtë dhe dimër? Flet eksperti i ekonomisë Çoçoli

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli foli në lidhje me mundësinë për  të pasur fashë energjie këtë vit. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×