alibeajt

Ferhati: Kandidatët e Alibeajt u kërcënuan nga krimi i organizuar që të tërhiqen 

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se kandidatët e Enkelejd Alibeajt janë kërcënuar nga krimi i organizuar...

Pse po largohen kandidatët e Alibeajt, përgjigjet Genc Burimi

Gazetari Genc Burimi tha në një intervistë për Euronews Albania se kandidatët e nxjerrë nga Enkelejd Alibeaj po largohen sepse nuk...

Kandidati i Alibeajt për largimin nga bashkia Librazhd: Ju zbuloj pse u tërhoqa!

Kandidati i propozuar nga Enkelejd Alibeaj për Bashkinë Librazhd, Bujar Vreto tregoi në një intervistë për Euronews Albania tregoi pse u...

Pedagogu: Nuk ka PD të Alibeajt. Një forcë që nuk mbledh 5 njerëz nuk është parti

Pedagogu Artan Manushaqe tha në një intervistë për Euronews Albania se me gjithë vendimin e Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj nuk...

Reagimet pas vendimit të Alibeajt, deputetët e PD: Arbitrar dhe i pakuptimtë

Vendimi i Alibeajt për të përjashtuar 4 deputetë nga grupi parlamentar demokrat ka shkaktuar reagime të forta. Janë disa deputetë që...

“Qesharake, më vjen keq deri në dhimbje”, Këlliçi i përgjigjet Alibeajt

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi i përjashtuar nga grupi i PD nga Enkelejd Alibeaj e cilësoi qesharak vendimin e fundit...

Kush janë deputetët pro Alibeajt, por mbështesin kandidatët e Berishës

Në zgjedhjet e 14 majit, Partia Demokratike pritet të dalë me 2 kandidatë në shumë prej bashkive. Berisha dhe Meta i kanë...

Pse grupi i Alibeajt është aksi që mban në këmbë PD

Reldar Deda, kryeredaktor i gazetës "Liberale" tha në një intervistë për Euronews Albania, se pavarësisht nëse numri i simpatizantëve të PD...

Denoncon Meçani: S’ka më dilema, kandidatët e Alibeajt po futen që PD të humbë vota

Gazetarja Juela Meçani thotë se kandidatët e Enkelejd Alibeaj hyjnë në zgjedhje me qëllimin e qartë për të çuar drejt humbjes...

Përgatitjet për 14 majin, kush janë kandidatët që do nxjerrë në garë PD e Alibeajt

Tashmë nuk ka më dilema, në zgjedhjet e 14 majit do të ketë minimalisht nga dy kandidatë të opozitës përballë kandidatëve...

Luan Rama: Akuzat për blerje të Alibeajt janë halucinacione

Gazetari Luan Rama i cilëson paranojë dhe halucinacione akuzat për blerje të opozitës që përfaqësohet nga Enkelejd Alibeaj. Në një intervistë për...

Çim Peka zbulon çfarë i thoshin deputetët e Alibeajt

Gazetari Çim Peka në një intervistë për Euronews Albania tregoi bisedën me disa deputetë të grupit të Bashës. Teksa i cilësoi njerëz...