aleksander biberaj

“Reforma dështoi”, Aleksandër Biberaj: Drejtësia e re është e varur nga Rama

Aleksandër Biberaj, funksionari i Partisë Demokratike tha këtë të diel në një intervistë për Euronews Albania se sistemi i drejtësisë në...

Zgjedhjet për kryetarin e PD, Biberaj: Qesharake, rikthimi i Bashës thellon ndarjen

Funksionari i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj ishte këtë të diel i ftuar në një intervistë për Euronews Albania ku ka folur...

Goditja e Berishës, Biberaj: Shqetësuese fryma e dhunës që ka krijuar Rama

Funksionari i PD-së, Aleksandër Biberaj tha se incidenti që ndodhi më 6 dhjetor ku Gert Shehu goditi me grusht kreun PD-ja...

Aleksandër Biberaj: Policia një organizatë kriminale, po largohen profesionistët

Funksionari i PD-së, Aleksandër Biberaj u shpreh në një intervistë për Euronews Albania Policia e Shtetit është një organizatë kriminale. Ai nënvizoi...

Aleksandër Biberaj kujton 8 dhjetorin: Ikja e Ismail Kadaresë i vuri kapakun

Ish-studenti i dhjetorit, Aleksandër Biberaj u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se 32 vite pas rënies së regjimit komunist,...

‘Lufta në PD, më e egër se me Ramën’, Biberaj: Duhet bashkim pa kushte

Anëtari i Këshllit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj dekaroi se lufta mes dy grupimeve brenda kësaj force politike, është më...

‘Rama përmbyset me protesta’, Biberaj: Të bllokojmë gjithçka në vend

Anëtari i Këshllit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj deklaroi se kryeministri Edi Rama përmbyset me protesta dhe mosbindje civile. Në një...

Biberaj: Alibeaj nuk është peng i Ramës

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj thotë se Enkelejd Alibeaj nuk është peng i kryeministrit Edi Rama, sikurse...

Biberaj i drejtohet Berishës: Rama nuk rrëzohet me konferenca për shtyp

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj iu drejtua kryedemokratit, Sali Berisha në mbledhjen e këshillit, ku tha se...