English

Zelensky: 16 fëmijë ukrainas të dërguar me forcë në Rusi, u ribashkuan me familjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky thotë se 16 fëmijë ukrainas që u dërguan me forcë në Rusi janë ribashkuar me familjet e tyre.

- Advertisement -

Në një postim në “X”, Zelensky falënderoi zyrtarët e Katarit që ndihmuan në sigurinë e tyre dhe tha se mezi priste kthimin e këtyre fëmijëve, shkruan Sky News.

Ndërkaq, Ukraina ka pretenduar se 20 mijë fëmijë janë dërguar me forcë Rusi që nga fillimi i luftës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?