hetimi

Arben Ahmetaj merret zyrtarisht i pandehur nga SPAK, tre akuzat e ngritura

Arben Ahmetaj është marrë zyrtarisht nën hetim nga Prokuroria e Posaçme. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se emri i ish-zëvendëskryeministrit...

Berisha: Dosja e Edi Ramës po bëhet çdo ditë e më e zezë nga hetimi i FBI

Sali Berisha e ka cilësuar përmendjen e kryeministrit Rama në dosjen e Deripaskës dhe McGonigal si “superskandalin e shekullit”. Gjatë fjalës së...

A do të hetojë Kongresi Amerikan Ramën? Republikanët letër FBI-së për McGonigal

Komisioni i Drejtësisë i kongresit amerikan ka kërku informacion nga FBI në lidhje me implikimet per te cilat po hetohet Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë...

Balla: Hetimi për McGonigal është mbyllur, ka vetëm 1 të pandehur

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi këtë të enjte se asnjë zyrtar nuk është i përfshirë në...

A janë nën hetim zyrtarë shqiptarë? Departamenti i Drejtësisë pyetet nga Euronews

Euronews Albania ka kontaktuar Departamentin Amerikan të Drejtësisë në lidhje me implikimin ose jo të zyrtarëve apo ish-zyrtarëve shqiptarë në çështjen...

Meta: Drejtësia të hetojë aktet korruptive të Ramës në “Çështjen McGonigal”

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta mbajti këtë të mërkurë një konferencë për shtyp, ku kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Rama...

Zelensky urdhëron hetimin e zyrtarëve për korrupsion, jepen dorëheqjet e para

Disa zyrtarë të lartë ukrainas kanë dhënë dorëheqjen pasi Presidenti Volodymyr Zelensky urdhëroi që të niseshin hetime për korrupsion për të...

Skandali në SHBA/ Berisha: Gjykata amerikane urdhëroi hetimin e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi këtë të martë se gjykata amerikane ka urdhëruar hetimin e kryeministrit Rama për lidhjet...

“Takoi Ramën”- Alibeaj kërkon hetim për lidhjet e kryeministrit me zyrtarin e FBI

Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me lajmin e arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, për shkak të...

Gazetari: “21 janari” të hetohet për grup të strukturuar kriminal

Gazetari Adriatik Doçi deklaroi i ftuar në Euronews Albania se SPAK ka prova mjaftueshëm për të marrë nën shqyrtim çështjen e...

Të kujt janë 404 mijë euro? Bledi Çuçi pyetet për Alda Klosin

Ministri i Brenshëm Bledi Çuçi, u pyet gjatë konferencës për shtyp këtë të enjte në lidhje me vjedhjen e mijëra eurove...

Gazetari zbulon versionin e pathënë: Hajdutja mund të ketë bashkëpunuar me Klosin

Gazetari Miliam Zeka hodhi një hipotezë të re në lidhje me vjedhjen e mijërave eurove në banesën e zyrtares së lartë...

Avokati: Berisha është nën hetim nga SPAK për 8 janarin

Avokati Besar Logo deklaroi këtë të mërkurë se SPAK ka nisur hetimet në lidhje me dhunën e ushtruara ndaj selisë së...

Twitter vihet nën hetim, hakeri shet të dhënat e politikanëve dhe VIP-ave

Twitter do të vendoset nën hetim pasi një haker pretendoi se kishte detaje private të lidhura me më shumë se 400...

Hetimi i pronave në Lalëz, si u tjetërsuan mijëra m2 përmes falsifikimit

SPAK njoftoi shpalljen në kërkim të Aleksandër Lahos me tre akuza. Mes tyre ishte ajo e falsifikimit të dokumentacioneve. Në të...

Protesta kundër traut në Parkun e Divjakës, nis hetimi për 5 organizatorët

Policia e Divjakës ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për 5 shtetas të cilët një ditë më parë organizuar...