konflikt

Babaramo: Prapaskenat e konfliktit Rama-Kim, ja çfarë do të ndodhë

Gazetari Ilir Babaramo tregoi në “Now me Erla Mëhillin” prapaskenat e konfliktit mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores Yuri Kim. “Besoj që...

‘T’i jepet fund konfliktit’, aleatët tradicionalë braktisin Moskën

Vladimir Putin nuk ishte i pranishëm në samitin e G20-s, por thuajse të gjithë në Bali panë hijen e tij prapa...

Vuçiç: Shpresoj për marrëveshje në Ukrainë, por kam frikë se do përkeqësohet 

Presidenti i Serbisë Vuçiç deklaroi sot se shpreson në një marrëveshje për luftën në Ukrainë, por nuk e sheh atë, prandaj...

Asimilimi i demokratëve? Bardhi flet për skemën që mund të bashkojë PD-në

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se ka një përçarja të PD-së nga baza deri...

Franca provokon Italinë, nisin përplasjet brenda BE-së për Melonin

Giorgia Meloni po e bën të qartë që marrëdhëniet e saj me francezët nuk do të jenë më të mirat. Me ardhjen...

Tensionet Turqi-Greqi, Bejleri: Nuk do të ketë përshkallëzim

Tensionet mes dy anëve të Detit Egje janë përshkallëzuar në muajt e fundit. Kreu i Omonia-s, Fredi Bejleri mendon se nuk do...

Atentat dhe vrasje për motive të dobëta, 4 viktima në më pak se 24 orë

Katër viktima janë regjistruar në më pak se 24 orë në vend, si pasojë e një atentati dhe dy vrasjeve për...

Kurti: Situata në Veri rrezikonte të përfundonte në konflikt të armatosur

Në komunat veriore të Kosovës, më 31 korrik, pati rrezik për përshkallëzim të situatës në konflikt të armatosur, “për shkak të...

Zelenski viziton vijën e parë të luftës në jug të Ukrainës

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski ka vizituar rajonin e Odesas në jug të vendit. Zelenski ishte në një zonë në linjën e...

Rusia liron mjeken që filmoi tmerrin e Mairupolit

Një mjekje e famshme ukrainase që dokumentoi gjakderdhjen shkatërruese në Mariupol u lirua nga forcat ruse të premten, pasi u kap...

100 ditët e luftës në Ukrainë, NATO paralajmëron përshkallëzim të konfliktit

'Lufta në Ukraine do të zgjasë', është ky paralajmërimi që jep kreu i NATO-s Jens Stoltenberg, ndërsa Rusia intensifikon pushtimin në...

‘E vrava për lekët’, i penduari i drejtësisë përplaset me Ardian Çapjan në gjyq

Bashkëpunëtor i drejtësisë, Ervis Bardhi, ka vazhduar rrëfimet të mërkurën në procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Ardian Çapjas, i akuzuar...

Zelenski viziton vijën e parë të luftës jashtë Kievit

Presidenti i Ukrainës ka bërë një udhëtim të rrallë jashtë kryeqytetit, Kiev, deklaroi zyra presidenciale. Zyra presidenciale deklaroi se Zelenski vizitoi pozicionet...

Konfliktohen tifozët holandezë në zonën e Pedonales

Në zonën e Pedonales, tifozët holandezë janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Gazetarja e Euroneës Albania, Ortensa Budlla ka filmuar momentin kur tifozët po...

Britania e Madhe propozon armatosjen e Moldavisë: Ta mbrojmë nga Rusia

Moldavia duhet të pajiset me standardet e NATO-s që të jetë në gjendje të mbrohet nga një pushtim i mundshëm rus. Kështu...

BE propozon 9 miliardë euro ndihmë për Ukrainën

Komisioni Evropian ka propozuar një ndihmë prej 9 miliardë euro në ndihmë të Ukrainës. Shuma do të jetë në formën e grantit...