te burgosur

Përfitojnë 570 të dënuar në burgjet shqiptare, ja kriteret për amnistinë

Ministria e Drejtësisë ka publikuar nismën ligjore për amnistinë, ku përfitojnë rreth 570 të dënuar. Ministria sqaron se pushohet ndjekja penale...

Rusia liron mbi 20 të burgosur ukrainas

Kreu i zyrës presidenciale ukrainase, Andriy Yermak, njoftoi përmes Telegramit se 22 të burgosur të luftës janë kthyer në Ukrainë nga...

Shqiptari nga Holanda: Këtu nuk arrestohesh për çdo lloj droge, ka legalizim

Kushtrim Berisha, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Hoalndë , ishte këtë të hënë i ftuar në “Good Morning...

Votojnë të burgosurit, 84 prej tyre ushtruan të drejtën deri tani

Deri rreth orës 11:45 të 14 majit, 84 të burgosur kanë ushtruar të drejtën e votës. Gazetari i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi...

Papa puth këmbët e të burgosurve: Të gjithë bëjmë gabime

Papa Françesku ka vizituar një burg për të mitur në Itali, si pjesë e ceremonive të Pashkëve. Në vigjilje të festës së...

Ukraina dhe Rusia këmbejnë dhjetëra të burgosur lufte, mes tyre 4 gra

Ukraina dhe Rusia kanë këmbyer dhjetëra të burgosur lufte. Kievi tha se ka siguruar lirimin e 130 trupave ukrainase, mes tyre edhe...

Kievi identifikon të burgosurin ukrainas që mendohet se u ekzekutua nga rusët

Kievi thotë se ka identifikuar një nga ushtarët e vet që duket se është ekzekutuar nga trupat ruse, në një video...

Ukraina dhe Rusia këmbejnë dhjetëra të burgosur të luftës

Dhjetëra ukrainas dhe rusë janë kthyer të shtunën nëpër shtëpitë e tyre, në kuadër të një këmbimi të të burgosurve të...

Pas hekurave, kush janë burgosurit rusë që mbahen në Ukrainën perëndimore

Në një burg në në Ukrainën Perëndimore, qindra të burgosur rusë të luftës janë filmuar nga ekipi i lajmeve të një...

Deputeti i PS ngre alarmin: Ja sa të burgosur shqiptarë kemi në Angli

Deputeti i Partisë Socialiste, Lavdrim Krashi tregoi në “Now me Erla Mëhillin” numrin e të burgosurve shqiptarë në Angli. “Ka një përbërje...

Zelensky: Kemi liruar më shumë se 1450 të burgosur lufte

Që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, Ukraina ka liruar më shumë se 1456 të burgosur lufte, tha sot...

64 ukrainas dhe një amerikan lirohen pas shkëmbimit me të burgosur rusë

Kievi tha më 14 dhjetor se kishte siguruar lirimin e 64 trupave ukrainase dhe një qytetari amerikan në këmbimin e fundit...

Ukraina dhe Rusia shkëmbejnë sërish të burgosurit

Rusia dhe Ukraina kanë njoftuar se kanë kryer një shkëmbim të ri të të burgosurve të luftës, gjatë të cilit u...

Kuvajti ekzekuton 7 të burgosur

Kuvajti ekzekutoi sot 7 të burgosur për herë të parë që nga viti 2017, pavarësisht kritikave ndërkombëtare. Agjencia shtetërore e lajmeve KUNA...

Ukraina dhe Rusia shkëmbejnë të burgosurit, vijojnë sulmet me dronë kamikazë në Kiev

Rreth 100 gra ukrainase të burgosura u shkëmbyen më së fundi në marrëveshje me Rusinë. Më e moshuara mes tyre është...

108 gra të burgosura në Ukrainë lirohen

Ukraina tha se ka kryer një tjetër këmbim të burgosurish “në shkallë të gjerë” me Rusinë, duke shtuar se të gjithë...