rrefimi

“Kujtimet e një firmëtari”, rrëfimi i rrallë i ngjarjeve më të rëndësishme historike

Ishin 40 delegatë nga e gjithë Shqipëria ata të cilët në motin e vitin 1912, më 28 nëntor, në orën 14.00,...

“Si rri ajo mes burrave”- Rrëfehet berberja e parë grua në Shqipëri: Më paragjykonin

Lili, një ndër berberet e rralla vajza që ushtrojnë këtë profesion në Shqipëri, rrëfen në ‘Real People”, eksperiencën e saj në...

Rrëfimi i murgjve: Fantazmat, gjarpërinjtë dhe gratë të pushtojnë po i mendove natën

Sankirtan Das, një prej 3 murgjve të besimit Hare Krishna që kanë ardhur në Shqipëri pikërisht për të ndarë dijen e...

Rrëfimi prekës i Dritan Goxhaj: S’më rreh zemra në gjoks, por në Kosovën ku luftova

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj ka rrëfyer në emisionin Now në Euronews Albania lidhjen e fortë që ka me Kosovën për...

“Paguhesha 10 mijë lekë, mora kredi 19-vjeçe”- Sipërmarrësja rrëfen si hapi biznesin

E ftuar në emisionin “Rin Talk” në Euronews Albania,  sipërmarrësja Migena Kamberi rrëfeu vështirësitë dhe sakrificat e saj në botën e...

“Autobusi ishte shpejt”- Shoferi rrëfen dinamikën e aksidentit në Tiranë

Një prej drejtuesve të automjeteve të përfshirë në aksidentin e shumfishtë në Tiranë, ka rrëfyer dinamikën e përplasjes së 11 automjeteve. Ai...

“S’merrja frymë”- Vajza rrëfen tmerrin në rrënoja: Mami me brinjët e thyera erdhi…

Ekipet e shpëtimit janë ende duke nxjerrë njerëz të gjallë nga rrënojat nëntë ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Turqinë edhe pse...

I mbijetoi tërmetit, përlotet shqiptari: Si munda të zbres nga kati i 12-të

Bruno Dodi një nga të mbijetuarit e tërmetit në Turqi, rrëfeu në një intervistë ekskluzive në Euronews Albania, përjetimit e tërmetit...

“E nisa e dehur”- Ish- e dashura e McGonigal rrëfen e-mailin që fundosi ish-agjentin

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer në...

“Kurrë nuk do merrej vesh masakra e Reçakut”- Walker rrëfen atentatin e serbëve

Ish-kreu i misionit verifikues për Kosovën te OSBE, William Walker, i cili ishte një zë i fuqishëm që i dëshmoi botës...

Brenda ‘fermës’ së kanabisit, gruaja: Shefat kishin kode, na lajmëronin për policinë

Një grua e cila ka punuar në një punishte kanabisi gjatë vitit 2016, ka rrëfyer për Euronews Albania ekperiencën personale të...

“Na pëlqeu leku”- Gruaja rrëfen eksperiencën në punishten e kanabisit

Duke marrë shkasë nga operacionin në qytetin e Beratit, ku në një serë kanabisi u arrestuan 80 gra dhe vajza që...

“Burri nuk e donte më, erdhi tek unë”- I riu rrëfen si gjen klientet me pagesë

Enea, një djalë 28-vjeçar nga Italia, ka rrëfyer për emsionin Real People në Euronews profesionin e tij si eskort. Në një intervistë...

Tronditi Pallatin Mbretëror, sa para pritet të fitojë Princ Harry nga libri

Libri i Princit Harryt duket se ka marrë vëmendjen e mediave botërore, ku rrëfimet e pazakonta kanë tronditur Pallatin Mbretëror. Krahas lajmeve...

 “Burri më gjeti me sytë hapur”- Rrëfimi i pabesueshëm i gruas që vdiq për 40 minuta

Një histori e pazakontë është rrëfyer në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews, ku një shtetase britanike rrëfeu përballjen e saj...

‘E di ku po shkon’? Rrëfimi tronditës i gazetarit para shtëpisë së Martinajt

Gazetari i Euronews Albania Teodor Gjerga solli ekskluzivisht një ditë më parë pamje nga operacioni i FNSH dhe RENEA në shtëpinë...