armatim

Kurti: Mbi 5 milionë euro armatim në veri, NATO të ruajë kufirin

Kryeministri i Kosovës, njëkohësisht kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, iu drejtua anëtarëve të partisë së tij në mbledhjen e Këshillit...

Pse po armatoset Gjermania? Ish-gjenerali zbulon planin e Scholz dhe NATO-s

Ish-shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku tha në një intervistë për Euronews Albania se armatosja e Gjermanisë dhe...

Rusia është e gatshme të armatosë aleatët e saj, thotë Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi se Moska vlerëson lidhjet e saj me vendet në Amerikën Latine, Azi dhe Afrikë dhe se...

Armatimi nga Perëndimi i pamjaftueshëm në luftën ndaj Rusisë, thotë Goncharenko

Pavarësisht se po marrim armatim dhe po na bën më të fuqishëm për të ndalur rusët, sërish kjo nuk mjafton. Kështu u...

Rusia po përdor raketa të epokës sovjetike, sipas Mbretërisë së Bashkuar

Zyrtarët ukrainas dhe britanikë deklaruan të shtunën se forcat ruse po mbështeten në armët që kanë potencial për të shkaktuar viktima...

Vuçiç: Blerja e armëve nga Kina është legjitime

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se blerja e armëve nga Kina është tërësisht legjitime, transparente dhe e rregullt. Përmes një deklarate...

Kurti: Armatosja e Serbisë, nga frika se mund të mbetet e vetmuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se armatosja e Serbisë, është shprehje e frikës së saj se mund të mbetet e...

Eksperti i sigurisë: Armatimi i Serbisë, grumbull skrapi në krahasim me NATO-n

“Armatimi i Serbisë është një grumbull skrapi, në raport me mjetet ushtarake që disponon NATO dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës”. Kështu...

Ballkani po armatoset, Serbia e Kroacia, të parat për shpenzime ushtarake

Serbia do të shpenzojë këtë vit gjysmë miliard euro për armatime. Armë moderne, si sistemi anti-tank rus “Kornet” u prezantuan së...