xhevahir zhabina

Zhabina: Autoritetet të ndryshojnë strategji në luftën kundër trafikut të drogës

Gazetari Xhevahir Zhabina është shprehur se synimi kryesor i trafikantëve të drogës është kokaina duke qenë se fitimi është më i...

Laboratori në Fier, Zhabina: U arrestua dhe djali i Çervanakut bashkë me të fejuarën

Gazetari Xhevahir Zhabina, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin e zhvilluar në Mal të Zi dhe Shqipëri nën koordinimin e...

Zhabina: SPAK kishte vënë në përgjim disa persona në Fier e në Tiranë

Gazetari Xhevahir Zhabina, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin e zhvilluar në Mal të Zi dhe Shqipëri nën koordinimin e...

Gazetari investigativ: Email-i sekret i kreut të SHISH për Ahmetajn dhe satelitët

https://youtu.be/MUJR1I28tP4Gazetari Xhevahir Zhabina, në emisionin “Now” në Euronews Albania foli për publikimin e email-ve të kreut të SHISH Elidon Bendo. Ai tha...

Vrasja e Jan Prengës, Zhabina: Trupi i tij ende s’është gjendur, dihen organizatorët

Gazetari Xhevahir Zhabina është shprehur se Jan Prenga, i cili u zhduk në janar të vitit 2020 dhe që prej asaj...

Gazetari: Politikanët të thirren dhe të pyeten rreth zhdukjes së Ervis Martinajt

Gazetari, Xhevahir Zhabina, thotë se politikanët të cilët kanë folur publikisht për të shumëkërkuarin Ervis Martinaj, duhet të thirren nga prokuroria...

Prapaskenat, gazetari i kronikës shpjegon çfarë ndodhi në SPAK

Gazetari i Euronews Albania Xhevahir Zhabina, i ftuar në emisionin “Now” ka treguar prapaskenat që ndodhën ditën e sotme në SPAK,...

4 shqiptarë aleatë me kartelin e Sinaloas, gazetari tregon sektorët ku investonin

Gazetari Xhevahir Zhabina thotë se katër vëllezërit shqiptarë, emrat e të cilëve u publikuan në mediat meksiane si aleatë të kartelit...

Për më shumë se 2 orë në SPAK, Xhelal Mziu jep sqarime për lejet e ndërtimit

Gazetari Xhevahir Zhabina ka dhënë detaje nga thirrja e Xhelal Mziut në Prokurorinë e Posaçme. Zhabina tregon se kryetari aktual Rakip Suli...

Si nisi auditi i KLSH-së për rikonstruksionin e rrugës Uji i Ftohtë-Orikum

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë objekt të auditimeve të tij, rikonstruksionin e rrugës Uji i Ftohtë-Orikum dhe rezultati është...

Pse po hetohet në Shqipëri për Agim Kajmakun? Gazetari sqaron dyshimet

Gazetari Xhevahir Zhabina tha se një nga pistat që po heton policia shqiptare në bashkëpunim me atë italiane është se 20...