droga

“Mushka” dhe “Noizy”, kodet e trafikantëve të drogës që zbuloi Guardia di Finanzia

Euronews Albania ka mundur të sigurojë dosjen e plotë të përgjimeve të megaoperacionit mes SPAK fhe Guardia di Finanza, ku u...

“Trafikuan 120 kg kokainë”- SPAK zbardh detaje nga megaoperacioni

Prokuroria Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka zbuluar detaje nga operacioni i kryer në bashkëpunim me autoritetet italiane ku...

Kokaina në Fier, Klodiana Lala: Kanë pasur mbështetje politike dhe policore

Dosjet hetimore për 430 kilogramë kokainë të trafikuar përmes 24 toneve pleh organik artificial tregojnë se një transport droge drejt Britanisë...

Trafik droge nga Rinasi, qeni zbuloi hashashin në Stamboll, rishikohen procedurat

Arrestimi i 2 shtetasve turq që kishin arritur të kalonin nga Rinasi në Stamboll 31.5 kg kanabis, ka vënë në lëvizje...

Cili është qyteti ku ka më shumë të varur nga droga se nxënës gjimnazi?

Një studim shqetësues ka nxjerr në pah një të vërtetë rrëqethëse rreth numrit në rritje të përdoruesve të drogës në një...

1.1 miliardë dollarë drogë kapet në Australi, sasia më e madhe ndonjëherë

Policia australiane njoftoi sot se ka sekuestruar drogën metamfetaminë, e njohur edhe si meta kristal, me vlerë rreth 1.1 miliardë dollarë. Lënda...

OKB në alarm për drogën, rritet prodhimi dhe konsumi

Numri të varurve nga droga në mbarë botën u rrit me çerekun e tyre në dekadën e fundit, sipas raportit të...

Toksikologu: Është rritur numri i përdoruesve të drogave

Toksikologu Alban Haxhi thotë se numri i përdoruesve të drogave në Shqipëri është rritur. Në emisionin “Mirëmëngjes” në “Euronews Albania”, Haxhi u...